9. listopadu 2017 15:19 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Německu začal soud s českým řidičem kamionu, který při nehodě usmrtil tři lidi

Kamion - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kamion - ilustrační foto. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

BERLÍN Ve středoněmeckém městě Kassel ve čtvrtek začal soud s českým řidičem kamionu, který loni v létě na dálnici narazil do karavanu, v němž zemřeli tři lidé. Dnes jedenapadesátiletý muž, který při nárazu utrpěl těžká zranění, nehodu podle vyšetřovatelů zavinil svou nepozorností. Obžalován je z usmrcení z nedbalosti, za což obecně hrozí až pětiletý trest vězení.

Nehoda se stala v červenci 2016 na dálnici A7 u městečka Guxhagen nedaleko hesenského města Kassel. V místě se tehdy kvůli stavebním pracím tvořily kolony. Na konci jedné z nich byl karavan, do kterého narazil kamion s českým řidičem.

Náraz byl tak silný, že vedl ke srážce tří nákladních aut, která stála před karavanem, a k poškození osobního auta, které jelo kolem. V karavanu cestovali manželé s jedenáctiletou dcerou. Nikdo z nich nepřežil. Dalších několik lidí utrpělo zranění. Hmotné škody byly vyčísleny na 300 tisíc eur (7,7 milionu korun).

Řidič ve čtvrtek u soudu vypověděl, že si na událost vůbec nevzpomíná. Zároveň vyjádřil obrovskou lítost a uvedl, že jde o věc, která ho velmi zatěžuje.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz