14. května 2011 10:49, aktualizováno  11:12 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Sofii se utrhlo zábradlí balkonu, zemřel mladý Čech

V centru Sofie se utrhl balkon, mladý Čech zemřel, dvě bulharské ženy byly zraněny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V centru Sofie se utrhl balkon, mladý Čech zemřel, dvě bulharské ženy byly zraněny |

SOFIA Mladý Čech zemřel a dvě bulharské ženy byly zraněny poté, co se s nimi v sobotu ráno v centru Sofie utrhlo zábradlí starého balkonu.

Podle bulharského rádia Darik se nehoda stala kolem čtvrté hodiny ranní místního času na ulici Neofita Rilského poblíž centra Sofie.

Český mladík a dvě mladé Bulharky spadli z balkonu ve třetím patře na chodník. Obě dívky jsou s těžkými zraněními v nemocnici, jedna z nich je v kritickém stavu. Příčinu, proč se zábradlí utrhlo, vyšetřuje policie.

Podle bulharského serveru Novinite.bg se Čech jmenoval Štěpán, jeho příjmení nebylo oznámeno. Sofijští hasiči sdělili že mu bylo 25 let.

Čtyřpatrový dům v centru Sofie byl podle bulharského rádia Darik velmi starý a dlouhou dobu neopravovaný. Železné zábradlí balkonu bylo zapuštěno v betonové podlaze patrně jen lehce. Podle místních hasičů se mladí lidé o zábradlí patrně opírali a železnou oporu vyvrátili.

V Česku o události informovala jako první agentura Mediafax.

aniMiloslav Janík