Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Svět

V Texasu smrtící injekcí popravili člena rasistického gangu. Hall elektrickým kabelem uškrtil ženu

Justen Hall se stal 8. vězněm odsouzeným na smrt a následně popraveným v americkém státě Texas. foto: Reuters

Huntsville (USA, Texas) - V americkém státu Texas byl ve středu večer místního času (ve čtvrtek nad ránem SEČ) popraven někdejší člen gangu rasistů, který v roce 2002 uškrtil ženu ve strachu, že informuje policii o obchodu s drogami.
  7:24

Po hodinách čekání popravili v Jižní Dakotě vězně. Ubodal svého kolegu v obchodě s koblihami

Osmatřicetiletý Justen Hall dostal ve věznici v texaském Huntsville smrtící injekci, a stal se tak letos devatenáctým odsouzencem popraveným na území Spojených států a osmým v samotném Texasu. V Texasu jsou do konce roku naplánovány tři další popravy, uvedla agentura AP. V tomto státu bylo od roku 1976, kdy nejvyšší soud USA trest smrti znovu povolil, popraveno nejvíce lidí.

Justen Hall se stal 8. vězněm odsouzeným na smrt a následně popraveným v americkém státě Texas.

Hallovi obhájci se výkon nejvyššího trestu snažili zastavit s poukazem na to, že měl psychické problémy, ale soud v El Pasu jejich žádost v říjnu zamítl.

Vnitrostátní terorismus. Střelci z El Pasa hrozí trest smrti, zavraždil 20 lidí a další zranil

Jeho obětí se stala v říjnu 2002 stala 29letá Melanie Billhartzová, s níž se znal z drogového doupěte v El Pasu. Uškrtil ji elektrickým kabelem v jejím autě a její tělo společně s komplicem ukryl ve vulkanickém kráteru v poušti v Novém Mexiku. Hall byl v té době na svobodě na kauci poté, co byl obžalován z toho, že zastřelil transgenderovou ženu. Policie případ vyšetřovala jako zločin z nenávisti.

Autor:

Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?
Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?

Vybrali jsme tři miminka z naší redakce, aby vyzkoušela některé produkty z řady Baby Leaves oblíbené značky ATTITUDE. Byla s testováním spokojená?...