7. března 2017 11:41 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Francouzskou sjezdovkou se prohnala lavina. Lyžaři vyvázli bez zranění

Ve francouzském zimním středisku Tignes se utrhla lavina. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve francouzském zimním středisku Tignes se utrhla lavina. | foto: twitter.com /@LEGENRA

TIGNES/PRAHA Ve francouzském zimním středisku Tignes v Savojsku se utrhla lavina. Podle prvních reakcí svědků, jež citoval britský server BBC News, bylo pod masami sněhu „mnoho lidí“. Francouzská horská služba ale uvedla, že se pád laviny obešel bez obětí. Před měsícem ve stejném středisku zabila lavina čtyři snowboardisty.

Podle informací deníku le Dauphine počasí neumožňuje záchranným helikoptérám přistát. Záchranáři se na místo musí dopravit po silnici. Nejbližší záchranná stanice vyslala na místo čtyři muže včetně jednoho psovoda, píše deník Le Monde.

Svědci, podle informací deníku, dobře viděli, jak se lavina převalila přes sjezdovku. Nejsou však schopni říct, jestli v momentě, kdy lavina zasáhla sjezdovku, byli na svahu lyžaři.

Záchranná služba uvedla, že průzkum místa byl ukončen. Pád laviny se obešel bez obětí, pouze několik lidí u sjezdovky bylo „pošťouchnuto“ aerosolem, který lavina vytvořila.

„Lyžaři sjíždějí svah, který byl zasažen lavinou. Mnoho jich stále sestupuje,“ píše na Twitteru Raphael Legendre pracující pro server L’opinion.

V úterý bylo v Tignes podle deníku le Monde riziko laviny na stupni čtyři z pěti. Dne 13. února při posledním pádu laviny na této sjezdovce přišli o život čtyři turisté.

Lidovky.cz

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz