2. srpna 2017 11:03 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Číňané zuří po zveřejnění záběrů krutého chovatele pand v renomovaném centru

Čínský chovatel vláčí pandím mláďatem v Čcheng-tu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čínský chovatel vláčí pandím mláďatem v Čcheng-tu. | foto: Youtube

ČCHENG-TU/PRAHA Ve svém zařízení vychovávají pandy a chlubí se vysokou úrovní péče. Čínští chovatelé z výzkumného střediska ve městě Čcheng-tu si ale zavařili. Na internetu se totiž objevilo video, na němž muž nevybíravým způsobem odstrkuje pandí mláďata. Nedlouho poté vyvolalo pobouření uživatelů sociálních sítí.

Chovatel na videozáběrech vláčí mláďata pandy velké po zemi, tahá je za srst, pohazuje jimi a křičí na ně. Představitel Výzkumné základny pro chov pand velkých v Čcheng-tu se za chování svého zaměstnance oficiálně omluvil, jak informovala britská stanice BBC. Bylo podle něj nevhodné, proto se postará, aby se už nic podobného neopakovalo.

V rozhovoru pro čínský státní server Xinhua se chovatel z videa Kuo Ťing-pcheng snažil bránit své jednání. „I pandí mláďata mohou být mnohem silnější a nebezpečnější, než si veřejnost uvědomuje,“ vysvětloval.

Podle svých slov byl jedním ze zvířat pokousán během krmení. „Opravdu silně mě kouslo do ruky tak, že začala krvácet,“ dodal. Mládě prý následně surově odstrčil instinktivně tak, že přepadlo na záda, protože „jej znovu chtělo pokousat“.

Veřejnost v Číně ani na sociálních sítích ale Kuovo vysvětlení nezajímá. Pandy jsou po celém světě milovány a čínští i mezinárodní uživatelé volají podle serveru Business Insider po Kuově vyhazovu. Mnozí jdou i tak daleko, že zpochybňují fungování celého zařízení v Čcheng-tu.

fasJakub Fajnor

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz