5. června 2018 10:59 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Lotyšský hasič se vyklonil z okna a chytil sebevraha, který padal na ulici

Odvážnému hasiči hrozilo, že při zásahu sám vypadne z okna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odvážnému hasiči hrozilo, že při zásahu sám vypadne z okna. | foto: YouTube

PRAHA/RIGA Heroický zásah předvedl několika pár dny lotyšský hasič, který za asistence svého kolegy zachránil muže, jenž se rozhodl ukončit svůj život skokem z okna panelového domu. Za svůj čin si vyloužil uznání od politiků a obdiv u uživatelů sociálních sítí.

Na videu, které sdílela lotyšská hasičská služba, je vidět hasič, který se vyklání z okna, zatímco jeho kolega ho jistí pevným úchopem jeho pravé nohy. Za moment se mihne za oknem stín padajícího sebevraha. Hasič se prudce nakloní dopředu a muže zachytí. Kolega, který mu pevně svírá nohu, zabrání v tom, aby byl odvážný hasič stržen z okna. Krátké video končí vtažením muže do bytu.

Hasiči obdrželi několik varovných telefonátů o muži, který se údajně chystal vyskočit z okna ve čtvrtém patře obytného domu, informoval server Daily Mail. Záchranáři se báli, že vpád do jeho bytu by muže vyprovokoval ke skoku, a proto se rozhodli pojistit se právě hasičem „chytačem“ jedno patro pod ním. 

Hasič si za svůj čin vysloužil na sociálních sítích chválu, bez povšimnutí nenechal zásah ani lotyšský ministr zodpovědný za hasičskou službu Oskars Abolins.

„Tento čin jen podtrhuje kuráž a statečnost těch pracujících v našich hasičských sborech. Jejich schopnost inovativně přemýšlet vyústila v záchranu lidského života,“ prohlásil Abolins.

mbMichal Bernáth

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz