Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Musíte mě respektovat, jsem královna Kalifornie, křičela žena v letadle

Svět

  10:07
LOS ANGELES - Neznámá žena vyvolala pozdvižení na palubě letadla americké aerolinky Spirit Airlines. Začala se totiž hádat s letuškou, která kolem ní po přistání v Sacramentu v Kalifornii chtěla projít ke dveřím. Cestující se začala rozčilovat a označila se za královnu Kalifornie.

Ženu tmavé pleti vykázali z přepravy. Tvrdila, že je královna Kalifornie. foto: Twitter/John Cardillo

Podle informací serveru Fox News letadlo přistálo během minulého týdne v Sacramentu. Ženu, kterou se zatím nepodařilo identifikovat, zachytili ostatní cestující na videu, jak se hádá s letuškou, která se kolem ní potřebovala dostat ke dveřím, aby lidé mohli začít vystupovat. Podle všeho hádka začala tím, že se letuška pokusila kolem ženy tmavé pleti projít, načež cestující zvolala „nestrkej do mě“.

„Tak jo, ale potřebuji se dostat ke dveřím,“ odpovídá letuška na videu. Následně zřejmě strčila do batohu dané cestující, která stála v uličce.

„Viděli jste, co udělala? Sáhla na mě, chce, abych šla do vězení. Vidíte, jak ze mě dělá nepřítele?“ říká žena. Nadále pak tvrdila, že se k ní letuška chová agresivně. Sama cestující však odmítala uličku opustit a člence palubního personálu cestu uvolnit.

Na videu je zároveň vidět, že se žena následně dostala do konfliktu i s dalším spolucestující. Tu oslovovala jako „bílého privilegovaného“ člověka.

„Koho mám jako poslouchat? Jsi má šéfka? Ty seš bílá, privilegovaná, ale nejsi má šéfka. Sedni si. Ty, bílá výsado, sedni si. Teď na mě počkáte, až si dojdu na záchod, musíte mě respektovat,“ říká žena tmavé pleti.

„Máte na sobě masku, jste ve vládě. Jste naprosto omezení, už nemáte žádný bílý privilegium,“ říká žena, která měla mimochodem ochrannou roušku pod bradou, čímž porušila nařízení proti šíření koronavirové pandemie. „Já jsem královna Kalifornie,“ dodává žena na videu, než pro ní přijde člen letištní ochranky a vyvede ji ven.

Incident se stal v době, kdy ve Spojených státech již několik měsíců bují protesty proti rasismu a policejnímu násilí. Ty začaly koncem května, kdy skupina policistů během zatýkání zabila černocha George Floyda.

Autoři:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle
Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle

Zvažujete pořízení nových obrouček? Hledáte stylové sluneční brýle nebo perfektně padnoucí čočky? Zapojte se do soutěže, vyhrajte poukázku a...

Mohlo by vás zajímat