29. října 2017 19:29, aktualizováno  21:57 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Při přistání v Salzburgu kvůli silnému větru málem havaroval Boeing

Boeing 737 při nebezpečném přistání v Salzburgu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boeing 737 při nebezpečném přistání v Salzburgu. | foto: Reprofoto

SALZBURG/PRAHA Boeing 737 měl v neděli kvůli vichřici problémy při přistání na letišti v rakouském Salzburgu. Silný boční vítr začal s letadlem zmítat a to málem škrtlo křídlem o ranvej.

Na informaci serveru rakouského listu Heute upozornil iRozhlas.cz. Piloti letounu polských aerolinek Enter Air se v neděli pokusili přistát na letišti v Salzburgu.

Přistání jim ale zkomplikovala vichřice a málem skončilo tragicky. Silný vítr stroj ve vzduchu rozhoupal a ten málem škrtl pravým křídlem o ranvej, pilotům se ale na poslední chvíli podařilo letadlo vyrovnat a zvedli ho opět do vzduchu.

V době přistání dosahovaly nárazy větru nad salcburským letištěm 56 až 93 kilometrů za hodinu. Celou scénu můžete zhlédnout na videu.

Další video zase ukazuje scénu přímo za paluby letadla.

Střední Evropu v nědeli zasáhla vichřice Herwart, která způsobila spoustu materiálních škoda a vyžádala si i pět mrtvých, z toho dva v Česku.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz