1. srpna 2019 11:52 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Neštěstí v čínském akvaparku. Návštěvníky smetla obrovská vlna, zranilo se 44 lidí

Rozbitá atrakce zranila 44 lidí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozbitá atrakce zranila 44 lidí. | foto: Augustus Manchurius Borealis/Twitter

PEKING Nepříjemný zážitek mají za sebou návštěvníci akvaparku v severní části Číny. Jedna z atrakcí, která vytváří umělé vlnobití, se totiž rozbila. A místo mírného pohupování vyslala obrovskou vlnu. Na místě bylo podle agentury AP 44 zraněných. Příčina nehody zatím není jasná.

Až třímetrová vlna smetla návštěvníky, některé z nich dokonce vyhodila z bazénu na chodník. Incident se odehrál v pondělí  v oblíbeném akvaparku Shuiyun Water Park. Podle mluvčího šlo s největší pravděpodobností o technickou chybu. Akvapark byl tak na několik dní uzavřen.

„Museli jsme atrakci uzavřít kvůli opravám,“ informoval zahraniční média. „Vše už je však v pořádku a brzy zase otevřeme,“ dodal s tím, že podle něj bylo zraněno jen deset lidí, avšak oficiální zdroje uvádějí, že zraněných bylo více, dohromady 44. Zároveň mluvčí prohlásil, že pracovník obsluhy nebyl pod vlivem alkoholu, což vyvrací autor videa na Twitteru.

Na sociálních sítích se objevily záběry lidí, kteří se snaží utéct, ve videu je vidět i ženu se zakrvacenými koleny. 

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz