Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: V ruské Ufě zmizelo auto. Propadlo se pod zem a už jej nenašli

Svět

  11:48
UFA/PRAHA - Zaparkované osobní auto Lada Kalina se v ruském městě Ufa propadlo do závrtu, který pod ulicí podemlela voda. Odtahová služba se pokoušela z šestimetrové díry auto vytáhnout, ale to se přesto zmizelo pod hladinou. Poté, co z díry vypumpovali vodu, k překvapení všech v ní auto nebylo.

V ruské Ufě zmizelo auto v propadlé vozovce. foto: Twitter: @mashant

Ruská státní televize Channel One později ve své reportáži informovala, že auto nejspíš vcuclo bahno na dně závrtu. Podle jejích informací také představitelé Ufy slíbili majitelce zmizelé Lady, že jí koupí nový vůz.

Rus vypátral po 60 letech vrahy pradědečka. S mrtvými vrahouny chce skutečný proces

Podle místního webového portálu Ufa1.ru však majitelka se svým manželem nejdříve nevěděla, na koho se obrátit s žádostí o pomoc. „Každý ukazuje prstem na toho druhého. Nikdo ale nechce sestavit prohlášení, které by nám umožnilo obrátit se s celou věcí na soud,“ řekla Larisa Krašeninnovkovová s tím, že policie odmítla založit oficiální zprávu o případu.

Pracovníci společnosti, která se snažila auto vytáhnout, majitelce vozu řekli, že jej nejspíše odnesl proud podzemní vody. Ten měl způsobit i propad vozovky samotný.

V ruské Ufě se propadlo auto do závrtu, zůstala po něm ale jen prázdná díra.

„Už před dvěma měsíci se nám ve stěnách domu objevily trhliny. Terén pod námi se hýbe a my po tom posledním incidentu nevíme, co čekat dál,“ vyjádřila Krašeninnovkovová obavy, že posuny půdy mohou ohrozit její dům, u nějž zmizelá Lada parkovala. V sousedství, kde leží pozemek poškozené, se přitom prý problémy s nestabilním podložím datují až zpět do devadesátých let.

Autor: