20. srpna 2019 14:02 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Hongkongský politik zveřejnil záběry, na nichž policie mučí zadrženého muže

Bezpečnostní kamery ukázaly násilí policie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bezpečnostní kamery ukázaly násilí policie. | foto: Lam Cheuk-ting/SCMP

HONGKONG/PRAHA Deník South China Morning Post (SCMP) zveřejnil video, na němž údajně hongkongská policie mučí zadrženého dvaašedesátiletého muže, jehož měla zadržet opilého v červnu letošního roku. Upozorňujeme, že následující video obsahuje drastické záběry.

Hong Kong Police tortured a patient in hospital from r/PublicFreakout

Chung, jak čínský deník muže pojmenoval, měl údajně napadnout policisty brzy ráno dne 26. června. Policisté jej zatkli a odvezli do nemocnice, kde jej v pravidelných intervalech bili a dusili. Podle opozičního hongkongského politika Lama Cheuk-tinga, který video zveřejnil, muže prý i dloubali do očí.

Policisté měli Chungovi údajně vyhrožovat a zmínit jména členů jeho rodiny. Podle dostupných informací rodina zbitého muže podala podnět k vyšetření události skrze patřičné úřady, ale zatím se jí nedostalo odpovědi.

Hongkongská policie se v současnosti potýká již jedenáct týdnů s protesty proti současné vládě. Odstartoval je nesouhlas se zákonem o vydávání trestně stíhaných do pevninské Číny, časem ale přerostly v požadavek na větší demokratičnost politického systému a odchod propekingské správkyně poloautonomního města Carrie Lamové.

mhMartin Hampejs

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.