Středa 24. února 2021svátek má Matěj 1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Vpád zimy dělá v Německu problémy v dopravě. Někteří řidiči strávili v zácpě celou noc

Zasněžený Berlín. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zasněžený Berlín. | foto: Reuters

Berlín Sníh a náledí nadále působí velké problémy dopravě v Německu. Na některých dálnicích museli řidiči podle médií v zácpách strávit celou noc a výpadky a zpoždění v regionální i dálkové přepravě v úterý pokračují na řadě železničních tratí. Dočasné uzavření dálničních tunelů v Sasku, včetně jednoho u hranic, způsobilo dopravní zácpu na české straně.

Mrazivou noc ve svých autech strávili například řidiči na dálnici A2 u Bielefeldu. Někteří z nich museli čekat více než 16 hodin. Fronta vozidel se podle agentury DPA časem natáhla až na 37 kilometrů. Postupně se ale zácpy na této dálnici vytvořily i v opačném směru a celková délka kolon v obou směrech dosáhla 70 kilometrů.

Sníh v Wernigerode v Německu.
Německo se dnes potýká se silným sněžením, které zasáhlo zejména střed země a...

Problémy zavinily kamiony, které uvázly na místě kvůli sněhu a náledí už během dne v pondělí. Podobné potíže způsobili řidiči těchto vozidel i na jiných úsecích dálnice A2, ačkoli do 22:00 platil zákaz jízdy nákladních aut nad 7,5 tuny. Mluvčí policie sdělila, že bylo zaregistrováno 340 porušení tohoto zákazu.

Na dálnici A10 u braniborského Spreeau zablokovaly provoz dva kamiony, které nebyly s to kvůli náledí uvolnit vozovku. Během noci se po odtažení nákladního auta podařilo uvolnit dopravní zácpu na dálnici A4 ve východním Hesensku, kde někteří řidiči museli čekat až 15 hodin.

Podle ranní informace portálu deníku Sächsische Zeitung byl kvůli problémům se sněhem na dálnici A17 ve směru z Prahy dočasně uzavřen tunel Harthetunnel u Breitenau. Přitom už v pondělí byly na A17 ve směru z Prahy dočasně uzavřeny tunely Coschütz a Altfanken, aby se v nich zabránilo hromadění vozidel kvůli zácpě na navazující dálnici A4. Tyto uzávěry měly za následek zácpy na české straně od hranice.

S potížemi na železnicích podle DPA i v úterý zápolí zejména dopravní uzly Dortmund, Hannover, Kassel, Erfurt a Halle/Lipsko. Na několika tratích nejezdí dálkové spoje, například mezi Hannoverem a Kolínem nad Rýnem, z Hamburku do Mnichova, Dortmundu, Kolína nad Rýnem, Kielu, Lübecku a Westerlandu a z Drážďan do Lipska, Frankfurtu nad Mohanem, Hannoveru a Kolína nad Rýnem.

Značně omezená je regionální doprava v oblasti kolem Hannoveru a Brém a v severním Severním Porýní-Vestfálsku. Podobně je tomu i v Durynsku, Sasku-Anhaltsku a Sasku.

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...