6. května 2019 14:06, aktualizováno  14:08 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Výbuch cisterny s palivem v Nigeru si vyžádal 55 mrtvých. Lidé si chtěli nabrat vytékající benzin

Nigerijská policie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nigerijská policie. | foto: Reuters

NIAMEY Nejméně 55 lidí zahynulo v Nigeru při výbuchu cisterny, která převážela pohonné hmoty, sdělil v pondělí agentuře AFP mluvčí ministerstva vnitra. Neštěstí se stalo v noci na pondělí nedaleko mezinárodního letiště v metropoli Niamey, když se vůz převrátil na koleje. Mnoho lidí si podle svědků přišlo pro vytékající benzin, vůz však explodoval.

„Oběti jsou zuhelnatělé,“ řekl mluvčí ministerstva. Zraněných je podle něj dalších 36 osob.

„Okolo půlnoci jsem byl venku a spatřil jsem převrácenou cisternu. Lidé přicházeli ze všech stran, aby si načerpali benzin. Pak jsem uviděl plameny a všechno začalo hořet,“ řekl AFP jeden místní student.

Další svědek uvedl, že kolem cisterny byli v okamžiku exploze motocyklisté i pěší. „Oheň se objevil zničehonic a bouchlo to, viděl jsem nejméně 40 mrtvých,“ popsal situaci.

Ohořelý vůz podle AFP ležel na silnici ještě dnes ráno a policisté sbírali ohořelé trosky. Plameny ožehly také některé přilehlé domy.

Neštěstí se stalo na silnici RN1, která vede na jihovýchod od Niamey. Nedaleko se nachází letiště a sklad pohonných hmot, odkud kamion patrně vyjel. Provoz na letišti narušen nebyl.

ČTK