Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Coca-Cola vyrazila proti starostovi New Yorku. Démonizuje nás, tvrdí

Svět

  16:43
NEW YORK - Vedení Coca-Coly se ohradilo proti starostovi New Yorku. Ten na konci května navrhl zakázat prodej velkých nápojů slazených cukrem v restauracích, kinech či pouličních stáncích. Tento v USA bezprecedentní krok Coca-Cola ostře kritizuje a tvrdí, že neexistuje vědecký důkaz o souvislosti mezi obezitou a sladkými nápoji.

Coca-Cola foto: Reuters

"V této zemi je epidemie příliš tlustých lidí. Procento obézních obyvatel prudce stoupá. Musíme něco dělat," vysvětlil starosta. Uvedl, že průzkumy ukázaly, že při malých porcích lidé konzumují méně. Připomněl, že před 30 lety se sladké nápoje pily běžně po 0,2 litru, zatímco nyní je možné vidět mladé i s více než litrovými nádobami.

Sladké nápoje? Maximálně do půllitru

Firma Coca-Cola vyjádřila naději, že Newyorčané budou hlasitě nesouhlasit s tímto krokem a zmaří ho. "Newyorčané očekávají a zaslouží si něco lepšího, než toto. Mají právo se sami rozhodovat, jaké nápoje si kupují," uvedla firma v prohlášení.

Útok na demokracii?
Coca-Cola oponuje absencí výzkumu, jenž by dokazoval souvislost mezi sladkou limonádou a obezitou. Navíc prý hladina cukru v nápojích klesla za poslední dekádu o 39 procent. Podle koncernu starosta nespravedlivě démonizuje celé potravinářské odvětví, na které údajně hází odpovědnost za epidemii obezity ve Spojených státech, píše deník USAToday.  

Starosta nicméně trvá na tom, že přeslazené limonády jsou hlavním viníkem obezity, jenž každoročně přijde pokladnu starostovy kanceláře na 4 miliardy dolarů.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat