Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žárlivá manželka využila strachu z terorismu. Nahlásila manžela s bombou

Svět

  19:27
ŽENEVA - V úterý večer obdržela celní správa na ženevském letišti Cointrin zprávu, že se na letišti vyskytuje člověk s bombou. Ženevská policie proto urychleně posílila bezpečnostní opatření a zahájila systematickou kontrolu totožnosti všech aut přijíždějících na letiště.

Švýcarská policie všechny cestující u vstupu na ženevském letišti Cointrin. foto: Marina DepetrisReuters

U vjezdu se tak vytvořily dlouhé kolony. Až později se policie dozvěděla, že oznámení nahlásila žárlivá manželka, která chtěla svému muži zabránit v odletu. Žena pravděpodobně úmyslně zneužila současné vypjaté situace ve svůj prospěch.

Právě partnerská krize odstartovala planý poplach na ženevském letišti. Podle ženevské justice žena oznámila, že muž s bombou se nachází ve francouzské části letiště.

Letištní policie pak informovala státní zastupitelství, které identifikovalo číslo, odkud žena volala - pocházelo z francouzské části Alp z města Annecy, které leží nedaleko hranic se Švýcarskem.

Žena byla obviněna z vyhrožování veřejnosti nejen ve Švýcarsku, ale i ve Francii, uvádí francouzský deník Le Figaro.

Francouzské úřady prozkoumaly vypátrané bydliště. Našly ženu, která přiznala, že na letiště volala, protože se snažila zabránit odletu svého manžela. Nic dalšího žena už neuvedla.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Advantage Consulting, s.r.o.
HLEDÁME OBSLUHU STROJŮ (28-30.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 28 000 - 30 000 Kč

Mohlo by vás zajímat