Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
21. listopadu 2019 16:50 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Běžný soud se změnil v tragédii. Předváděná zbraň spadla a nešťastně zastřelila právničku

Jednapadesátiletá právnička Addelaid. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jednapadesátiletá právnička Addelaid. | foto: Facebook: Addelaid Ferreira Watt

KAPSKÉ MĚSTO Mělo to být soudní stání jako každé jiné. Pro jihoafrickou právničku Addelaid Ferreira-Wattovou však skončilo smrtí. Do levého boku ji totiž trefil náhodný výstřel ze zbraně, která měla sloužit jako důkaz v případu vykradeného domu. Žena svému zranění po převozu do nemocnice podlehla.

Tragická událost se stala v pondělí u regionálního soudu v jihoafrickém městečku Ixopo, kde byla střelná zbraň během soudního stání předváděna jako důkaz. Nešťastně ale spadla na zem a při tom vystřelila. Jednapadesátiletá právnička byla zasažena kulkou a začala krvácet.

Přítomní se  snažili krvácení zastavit a okamžitě zavolali záchrannou službu. Navzdory rychlé a později i odborné pomoci lékaři u matky jednoho dítěte konstatovali smrt, informuje server independent.com.

Jednapadesátiletá Addelaid s dcerou.

Jednapadesátiletá Addelaid s dcerou.

Místní policie tuto nešťastnou událost vyšetřuje jako zabití z nedbalosti.

„V pondělí v 15:20 odpoledne byla 51letá žena převezena do nemocnice poté, co byla postřelena do levého boku. Později v nemocnici zemřela. Zbraň měla být u soudu představena jako důkaz ve věci vykradeného domu, když zbraň nedopatřením vystřelila,“ sdělil mluvčí policie Brigadier Jay Naicker. „Nemůžeme, bohužel, podávat více informací, vyšetřování je ve velmi citlivém stádiu,“ dodal Naicker.

„Její předčasný odchod nás všechny zarmoutil. Myslíme a modlíme se za její rodinu během těchto nelehkých časů,“ vyjádřila soustrast státní zástupkyně Elaine Zungu. Rodina zároveň žádá, aby bylo respektováno její soukromí. 

Střelná zbraň byla po nalezení vrácena okradeným manželům Cheryl a Davovi Biggsovým pro případnou nutnost vlastní ochrany. V den soudu ji ale Cheryl musela předat zpět policii, přičemž zmínila, že neví, jestli je zbraň nabitá nebo ne.

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...

HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.