9. listopadu 2019 10:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Policistu, který se podílel na zatčení syna mexického mafiána Prcka, zavraždili 155 střelami

Ovidio Guzman při zatčení. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ovidio Guzman při zatčení. | foto: Reuters

Culiacán (Mexiko)  Jeden z vysoce postavených mexických policistů, který se podílel na neúspěšné operaci proti synovi známého mexického narkobarona Joaquína Guzmána přezdívaného Prcek, byl ve středu zavražděn na parkovišti v mexickém městě Culiacán. Útočníci na policistu v autě vypálili 155 střel.

Scéna jako z akčního filmu. Na parkoviště přijíždí červené auto a zastavuje. Ihned z něj vybíhají dva muži a začínají pálit do vedle stojícího bílého auta. Celá akce trvá méně než třicet sekund. Za tak krátkou chvíli stihli útočníci vystřelit podle informací Sky News přesně 155 projektilů a usmrtit třicetiletého policistu, kterého Mexičané identifikovali jako Eduarda N. Důvod? Pomsta. 

Vrahy byli pravděpodobně členové nechvalně proslulého drogového kartelu ze Sinaloa, který má základnu ve městě Culiacán v mexickém státu Sinaloa. 

Zavražděný Eduardo N. byl jedním z policistů, kteří se minulý měsíc podíleli na neúspěšném zatčení jednoho z vůdčích představitelů kartelu Ovidia Guzmána, syna bývalého dlouholetého bosse kartelu Joaquína Guzmána. Podle serveru Newsweek se zavražděný policista, který sloužil u policie šestým rokem, přímo nezúčastnil Guzmánova zadržení, byl ale povolán, aby pomohl v následujících střetech. Nyní jej za to ozbrojenci „potrestali.“ 

Kouř z hořících aut nad mexickým městem Culiacán.
Prostřílené auto v mexickém městě Culiacán.

Ovidia Guzmána, na něhož je vydán mezinárodní zatykač, mexičtí policisté ve spolupráci s vojáky zadrželi minulý měsíc. Dům, kde byl „Prckův“ syn zadržen, ale okamžitě obklíčili ozbrojenci a začali jej ostřelovat. Členové kartelu navíc disponovali větší palebnou silou než zasahující bezpečnostní složky. V ulicích okolo domu ozbrojenci pálili z velkorážních pušek a silnice blokovali zapálenými auty. 

Policisté a vojáci tak nakonec Ovidia propustili z důvodů obavy o lidské životy. „Bezpečnostní složky byly v situaci kdo s koho. Způsobily by značné krveprolití, kdyby v akci pokračovaly,“ vysvětloval situaci podle deníku The Washington Post mexický ministr vnitra Alfonso Durazo. Nyní zřejmě přišla pomsta kartelu za celou akci.

Ovidio Guzmán patří podle mexické televize Milenio spolu se svými bratry Ivánem, Alfredem a Archivaldem po zatčení jejich otce Joaquína k nejvlivnějším členům drogového kartelu Sinaloa. Otec přezdívaný jako Prcek, známý narkobaron a dlouholetý vůdce kartelu, sedí v současné době ve vězení ADX Florence nacházejícím se v americkém Coloradu. To je určeno pro doživotně odsouzené bez možnosti propuštění.

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.