Středa 29. září 2021, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Když lékař přesvědčí někoho k očkování, dostane odměnu. Řecko nabízí 256 korun za osobu

Očkování proti covidu. foto: Jakub StadlerMAFRA

Řecká vláda přišla s dalším nápadem, jak naočkovat více lidí proti covidu-19. Lékařům a lékárníkům, kteří přesvědčí někoho k očkování, zaplatí za každého zaregistrovaného deset eur (256 Kč). Podle deníku Kathimerini to řekl v televizi řecký ministr zdravotnictví Vassilis Kikilias.
  22:12

V Řecku stejně jako jinde v Evropě rostou počty nakažených koronavirem SARS-CoV-2 v souvislosti se šířením nakažlivější varianty delta. Za poslední den se v téměř jedenáctimilionovém Řecku potvrdilo 2854 nových případů nákazy, začátkem týdne to bylo i 3565, což je údaj blízký vrcholu epidemie v zemi, který Řecko zažilo letos v dubnu.

Ministr Kikilias rovněž řekl, že lékařům zvýší platbu za každé podání vakcíny v ordinaci ze tří na 20 eur a za aplikaci vakcíny lidem upoutaným doma na lůžko dá 50 eur.

Řecká vláda se snaží urychlit očkování různými opatřeními. Například před týdnem zavedla zatím do konce srpna volný vstup do vnitřních prostor restaurací, kaváren, barů a zábavních podniků jen pro očkované. Od poloviny srpna má být povinné očkování proti covidu pro zaměstnance pečovatelských domů a od 1. září pro zdravotníky i administrativní personál ve státních i soukromých nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních. Bez očkování budou muset tito zaměstnanci na neplacenou dovolenou. Zaměstnavateli, který nechá pracovat neočkovaný personál ve zdravotnictví, bude hrozit vysoká pokuta.

Proti povinnému očkování demonstrovaly minulý i tento týden v Aténách či Soluni tisíce lidí, další demonstrace jsou v Aténách plánovány na sobotu.

Nejméně jednu dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo v Řecku zatím 53 procent populace a plně očkováno proti covidu-19 je tam 46 procent obyvatel.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Kongresové centrum Praha, a.s.
TECHNIK ÚDRŽBY KLIMATIZACE

Kongresové centrum Praha, a.s.
Praha
nabízený plat: 38 000 - 38 000 Kč

Mohlo by vás zajímat