2. ledna 2017 14:03 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zemřela i druhá Češka, kterou v Británii na Silvestra srazilo auto

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 6Diskuse
Ilustrační foto - britská policie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto - britská policie | foto: Shutterstock

LONDÝN V britské nemocnici zemřela i druhá z dvojice dívek ve věku 11 a 12 let, které v Oldhamu na severozápadě Anglie srazilo na Silvestra auto a které pocházely z České republiky. Informovala o tom v pondělí britská zpravodajská stanice BBC. Hned na místě neštěstí zemřela dvanáctiletá dívka, zatímco její jedenáctiletá sestřenice byla hospitalizována v kritickém stavu.

Dívky spolu v sobotu kolem 19:15 místního času (20:15 SEČ) přecházely ulici, když do nich podle očitých svědků vrazilo rychle jedoucí auto. Policie v souvislosti s nehodou zadržela pět mužů, z nichž po výsleších čtyři ve věku 18, 38, 48 a 59 let skončili ve vazbě. Podezřívá je ze zabití v důsledku nebezpečné jízdy.

Řidič podle policie od nehody ujel, vozidlo posléze odstavil a celá osádka z něj utekla. Jednalo se o modrý vůz typu Peugeot 807, zatímco první zprávy hovořily o černém autu typu Volkswagen Golf. „Při vyšetřování nehody jsme hodně pokročili. Chtěl bych poděkovat všem, kteří kontaktovali policii a dali jí informace,“ uvedl v pondělí policejní mluvčí.

Neštěstí se odehrálo poblíž bydliště obou dívek ve městě Oldham u Manchesteru. „Jde o srdceryvný incident, který stál život dvě dívky. Myslíme na jejich rodiny, které jsou pochopitelně zdrceny,“ dodal podle BBC mluvčí Lee Westhead z policejní jednotky pro vyšetřování vážných dopravních nehod.

Sestra 12leté oběti Sylva uvedla, že dívky se držely za ruce, když přecházely za větší skupinou příbuzných a známých, kteří na ně čekali na na chodníku na druhé straně ulice. „Právě poprosila matku o dvě libry a chystala se koupit něco k jídlu. Je těžké uvěřit, že zemřela, byla tak hrozně mladá,“ řekla 19letá Sylva. S rodinou, v níž měla šest sester a jednoho bratra, přijela dívka podle BBC do Anglie z ČR před osmi lety.

ČTK
  • 6Diskuse