4. ledna 2017 16:23 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Anglii obvinili posádku auta, které srazilo české dívky. Řidič neměl průkaz

Britská policie - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská policie - ilustrační foto | foto: Reuters

LONDÝN Britská policie obvinila čtyři muže v souvislosti s automobilovou nehodou, při níž na Silvestra na severozápadě Anglie zemřely dvě dívky původem z Česka. Informoval o tom ve středu server BBC News.

Osmatřicetiletý řidič byl obviněn ze zabití v důsledku nebezpečné jízdy a z řízení bez řidičského průkazu. Ostatní tři muži ve věku 18, 50 a 49 let byli obviněni z maření spravedlnosti.

Dívky podle očitých svědků srazilo rychle jedoucí auto, když ruku v ruce přecházely silnici v Oldhamu u Manchesteru. Řidič podle policie z místa nehody ujel. Dvanáctiletá dívka zemřela na místě, její jedenáctiletá sestřenice o dva dny později v nemocnici.

„Jde o srdceryvný incident, který stál život dvě dívky. Myslíme na jejich rodiny, které jsou pochopitelně zdrceny,“ řekl podle BBC mluvčí Lee Westhead z policejní jednotky pro vyšetřování vážných dopravních nehod.

Sestra 12leté oběti Sylva uvedla, že dívky se držely za ruce, když přecházely za větší skupinou příbuzných a známých, kteří na ně čekali na na chodníku na druhé straně ulice. „Právě poprosila matku o dvě libry a chystala se koupit něco k jídlu. Je těžké uvěřit, že zemřela, byla tak hrozně mladá,“ řekla 19letá Sylva.Její rodina se do Británie přistěhovala před osmi lety z České republiky.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz