Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svatá Barbora v době digitální. Na chrámu se promítala světelná podívaná

Události

  6:35
KUTNÁ HORA - Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře v pátek a sobotu večer ozvláštnila videomappingová projekce v podání uskupení The Macula. Umělci se mimo jiné inspirovali historií těžby stříbra v někdejším královském horním městě. Projekt Czech the Light se přenese i do dalších českých měst.

Videomapping na chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. foto: Lidovky.cz

Videomapping

Videomapping je vizuální umění, které využívá projekci ve volném prostoru například na budovy nebo na vodní plochu. České uskupení The Macula se v minulosti proslavilo videomappingem promítaným na Staroměstský orloj nebo kostel svaté Ludmily v Praze.

Projekt Czech the Light

Projekt Czech the Light chce oživit veřejný prostor významných českých měst, a to prostřednictvím uměleckých světelných instalací, velkoformátových videomappingů na ikonické objekty české architektury nebo workshopů na téma malování světlem.

Hlavní program začal v Kutné Hoře a bude pokračovat v Brně, Olomouci a Českém Krumlově, kde se návštěvníci mohou těšit na světelná díla českých umělců jako jsou František Skála, Rony Plesl či Vladimír 518.

Menší doprovodné akce nebo workshopy zamíří do Hradce Králové, Plzně, Ostravy nebo Berlína. Celý projekt pak vyvrcholí v říjnu festivalem světla Signal v Praze, jehož první ročník loni navštívilo téměř 250 tisíc lidí. Všechny akce Czech the Light jsou pro zájemce zdarma.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!