26. července 2010 14:48 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zpěvačka Sinéad O'Connorová se potřetí vdala

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Zpěvačka Sinéad O'Connorová si vzala spolupracovníka a přítele Steva Cooneyho. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvačka Sinéad O'Connorová si vzala spolupracovníka a přítele Steva Cooneyho. | foto: www.sinead-oconnor.com

DUBLIN Irská zpěvačka Sinéad O'Connorová se potřetí vdala. Minulý týden si vzala svého dlouholetého spolupracovníka a přítele Steva Cooneyho. Informace o sňatku byla zveřejněna na zpěvaččině oficiální internetové stránce.

Třiačtyřicetiletá zpěvačka je proslulá sametovým hlasem, někdy ostrým jako břitva, a několika úspěšnými alby. V minulosti proslula i jako rebelka - v roce 1992 například roztrhala v přímém přenosu fotku papeže na protest proti ututlávání pedofilních afér irských kněží.

Zpěvačka, která počátkem července vystupovala na severočeském zámku Sychrov, natočila zatím devět alb. Poslední Theology vyšlo v roce 2007.Nejslavnější je její druhá deska I Do Not Want What I Haven't Got z roku 1990, které se prodalo sedm milionů kusů. Toto album mimo jiné obsahuje přepracovanou verzi Princovy písně Nothing Compares 2 U.

O'Connorová, která zpívá žánry od alternativního rocku po reggae, byla už dříve dvakrát vdaná. Jejími předchozími manžely byli hudebník John Reynolds, s nímž má syna Jakea, a novinář Nick Sommerlad. Otci jejích dalších dětí jsou novinář John Waters, hudebník Donal Lunny a Frank Bonadio.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz