Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Česko si připomene 75 let od Pražského povstání, proběhnou primárky v Indianě

V Praze se rozhořelo 5.května 1945 povstání bojem o rozhlas. Dne 6.května zasáhli do bojů, proti německým jednotkám, příslušníci tzv.Vlasovovy armády (ROA). Předsunuté jednotky 1.ukrajinského frontu pronikly do Prahy časně ráno 9.května a zlikvidovaly poslední ohniska německého odporu. Na sn, Rudoarmějci v osvobozené Praze. foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Budeme sledovat vývoj koronavirové situace v Česku i ve světě. Zástupci skupiny Pendleři bez hranic by měli předat vládě petici proti povinným testům na koronavirus, kvůli epidemii se uskuteční schůze sněmovních výborů bez přítomnosti veřejnosti. Jednat budou sněmovní rozpočtový a školský výbor.

Odpoledne pak bude pokračovat schůze sněmovny. Poslanci projednají opět projednají předlohu o prodloužení poskytování státního příspěvku drobným podnikatelům, tu jim vrátil Senát. Ve zrychleném formátu by mohli schvalovat vládní návrh zákona o zmírnění dopadů epidemie koronaviru na sport a další zákony.

Česko slaví 75 let od Pražského povstání. Český rozhlas toto výročí připomene projevy předsedy Senátu Miloše Vystrčila, šéfa sněmovny Radka Vondráčka, premiéra Andreje Babiše, pražského primátora Zdeňka Hřiba, slovenského velvyslance Petera Weisse a ředitele Rozhlasu Reného Zavorala.

V 17.05 pak Český rozhlas odvysílá rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem. Hlava státu následně navštíví bohoslužbu, která se uskuteční v redukované podobě a zúčastnit se jí smí až 60 lidí. Mši bude sloužit kardinál Dominik Duka.

Korupční kauzu Vidkun znovu otevře olomoucký krajský soud. Kvůli koronaviru musela být předchozí jednání zrušena.

Německá kancléřka Angela Merkelová bude v Berlíně se zástupci automobilového průmyslu jednat o tom, zda stát poskytne podporu na nákup nových vozů.

Automobilek se týká i jednání na půdě německého nejvyššího soudu. Ten se bude zabývat případem, kdy se majitel vozu Volkswagen domáhá jeho odkoupení firmou za původní cenu kvůli manipulacím s měřením emisí.

Proběhnou demokratické a republikánské primárky v Indianě.

Autoři: ,

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...