16. srpna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Pohřeb druhého zabitého českého vojáka a vražda Kimova bratra u soudu

Desátník Kamil Beneš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Desátník Kamil Beneš. | foto: Armáda ČR

Dnes v Hluboké nad Vltavou pohřbí Kamila Beneše, druhého z vojáků, kteří padli v Afghánistánu při útoku sebevražedného atentátníka. U malajsijkého soudu proběhne další slyšení s údajnými vražedkyněmi bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una a americké deníky zveřejní své reakce na útoky Donalda Trumpa na média.

Pohřeb druhého vojáka. V Hluboké nad Vltavou dnes dopoledne pohřbí tamního rodáka, vojáka Kamila Beneše. Ten se je jednou ze tří českých obětí sebevražedného atentátníka v Afghánistánu. Již v úterý byl pohřben Martin Marcin, na pohřbu bez účasti médií se shromáždilo asi 300 lidí. Pohřeb třetího padlého, Patrika Štěpánka, se uskuteční v pátek ve 13.00 v Plzni.

Pád mostu. I dnes budeme sledovat následky úterního zřícení dálničního mostu v Janově. Při neštěstí zemřely desítky lidí. Italský premiér Giuseppe Conte vyhlásil v regionu Ligurie na žádost místní správy 12měsíční výjimečný stav. Kromě výjimečného stavu ohlásil premiér také den státního smutku, který „bude korespondovat se dnem pohřebních obřadů zesnulých“.

Ševcov chce po státu peníze. Obvodní soud pro Prahu 2 začne v odpoledních hodinách projednávat žalobu ruského anarchisty Igora Ševcova, který žádá po českém státu 1,3 milionu korun jako odškodné za své trestní stíhání. Student čelil obžalobě mimo jiné ze žhářského útoku na dům ministra zahraničí Martina Stropnického.

68 milionů pro exředitele ŘSD? Stejný soud dnes odpoledne projedná žalobu bývalého výkonného ředitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Michala Haly, který kvůli trestnímu stíhání po státu požaduje odškodné přes 68 milionů korun. Hala byl obviněn dvakrát, v obou případech bylo trestní stíhání zastaveno.

Názor na letní čas. V Bruselu dnes končí veřejná konzultace, kterou na počátku července zahájila Evropská komise s cílem zjistit, jaký mají občané Evropské unie názor na každoroční pravidelný přechod na letní čas. Zároveň začíná další kolo jednání o podmínkách odchodu Británie z EU.

Vražda Kimova bratra. V Kuala Lumpuru proběhne další slyšení malajsijského soudu se dvěma ženami obviněnými z vraždy Kim Jong-nama, bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una. Soud má rozhodnout, zda vyslechne obhajobu žen, anebo zda je zprostí obvinění.

Letní Letná. Začíná 15. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, potrvá až do 2. září.

Nejlepší snímek ze sovětské invaze. Český rozhlas při příležitosti 50. výročí srpnových událostí roku 1968 vyhlásí nejlepší fotografie roku 1968 od profesionálních i amatérských fotografů.

Reakce na Trumpovy útoky. Řada amerických deníků z iniciativy The Boston Globe dnes zveřejní redakční komentáře stavějící se proti častým útokům amerického prezidenta Donalda Trumpa na média.

Pád halové střechy. Na okresním soudu v České Třebové pokračuje hlavní líčení se dvěma muži, kteří se podíleli na projektu tamní sportovní haly. Střecha nové haly se zřítila loni 14. ledna při florbalovém zápase, všech 80 lidí, kteří se nacházeli uvnitř, stihlo utéct. Oba projektanti jsou obžalováni z obecného ohrožení z nedbalosti.

Nejvíce vydělávající herečka. Časopis Forbes dnes zveřejní žebříček nejlépe placených hereček. Změní se něco oproti loňskému roku, kdy byla na prvním místě Emma Stoneová, která si za rok přišla na 26 milionů dolarů? V těsném závěsu byly herečky Jennifer Anistonová a Jennifer Lawrencová.

Petr Vnouček

Autor

Petr VnoučekPetr.Vnoucek@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz