13. listopadu 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Kdo bude řídit kulturu, ČSSD u Zemana a vzpomínání na oběti teroru

Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrej Babiš. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Povolební „tanečky“ stále pokračují a vláda, která by dostala důveěru sněmovny, je v nedohlednu. Předseda ANO se bude dnes aspoň snažit najít ministryni kultury menšinového kabinetu, prezident Miloš Zeman mezitím přijme vyslance ČSSD.

Kdo na kulturu? Proběhne setkání Andreje Babiše s představiteli některých veřejných kulturních institucí, od kterých chce poradit s výběrem ministra kultury. Minulý týden se v médiích objevila informace, že Babiš post nabídl vdově po známém architektovi Elišce Kaplicky Fuchsové. Ta dokonce uvedla, že nabídku zvažuje. Po několika hodinách však Babiš označil nabídku za kachnu. „Žádné takové úmysly nemám. S Eliškou Kaplicky jsem nemluvil a ani jsem se s ní nepotkal ani nepamatuji.“

Sociální demokraté v Lánech. Ve 14:00 se prezident Miloš Zeman sejde se zástupci ČSSD v rámci povolebních rozhovorů se všemi stranami.

Kokeš nebo kokain? Odvolací soud v Praze projedná kauzu údajného drogového dealera Vítězslava Meišnera, v jehož kauze svědčili fotbalisté Ondřej Vaněk a Jan Kopic. Podle nepravomocného rozsudku dodával Meišner kokain a extázi i Vaňkovi. Ten u soudu tvrdil že označení „kokeš“ nepatřilo kokainu, ale že šlo o pivo.

Rozplétání údajného zneužití rozvědky. Obvodní soud pro Prahu 1 pokračuje v projednávání kauzy údajného zneužití Vojenského zpravodajství, která vedla k pádu vlády Petra Nečase (ODS). Obžalobě čelí Jana Nečasová (dříve Nagyová) a trojice zpravodajců.

Připomínka letců. Ve 14:00 dojde na pražském Klárově k odhalení pamětní desky se jmény 2507 československých letců na památníku Okřídleného lva. Zúčastní se velitel vzdušných sil české armády Jaromír Šebesta a britský vojenský přidělenec Michael Longstaff.

Vzpomínání na oběti. Francie si připomíná druhé výročí teroristických útoků v Paříži, při kterých na různých místech francouzské metropole zemřelo 130 lidí. Vyšetřování činu nadále pokračuje.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz