Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Kdo bude řídit kulturu, ČSSD u Zemana a vzpomínání na oběti teroru

Události

  6:00
PRAHA - Povolební „tanečky“ stále pokračují a vláda, která by dostala důveěru sněmovny, je v nedohlednu. Předseda ANO se bude dnes aspoň snažit najít ministryni kultury menšinového kabinetu, prezident Miloš Zeman mezitím přijme vyslance ČSSD.

Andrej Babiš. foto:  Petr Topič, MAFRA

Kdo na kulturu? Proběhne setkání Andreje Babiše s představiteli některých veřejných kulturních institucí, od kterých chce poradit s výběrem ministra kultury. Minulý týden se v médiích objevila informace, že Babiš post nabídl vdově po známém architektovi Elišce Kaplicky Fuchsové. Ta dokonce uvedla, že nabídku zvažuje. Po několika hodinách však Babiš označil nabídku za kachnu. „Žádné takové úmysly nemám. S Eliškou Kaplicky jsem nemluvil a ani jsem se s ní nepotkal ani nepamatuji.“

Sociální demokraté v Lánech. Ve 14:00 se prezident Miloš Zeman sejde se zástupci ČSSD v rámci povolebních rozhovorů se všemi stranami.

Kokeš nebo kokain? Odvolací soud v Praze projedná kauzu údajného drogového dealera Vítězslava Meišnera, v jehož kauze svědčili fotbalisté Ondřej Vaněk a Jan Kopic. Podle nepravomocného rozsudku dodával Meišner kokain a extázi i Vaňkovi. Ten u soudu tvrdil že označení „kokeš“ nepatřilo kokainu, ale že šlo o pivo.

Rozplétání údajného zneužití rozvědky. Obvodní soud pro Prahu 1 pokračuje v projednávání kauzy údajného zneužití Vojenského zpravodajství, která vedla k pádu vlády Petra Nečase (ODS). Obžalobě čelí Jana Nečasová (dříve Nagyová) a trojice zpravodajců.

Připomínka letců. Ve 14:00 dojde na pražském Klárově k odhalení pamětní desky se jmény 2507 československých letců na památníku Okřídleného lva. Zúčastní se velitel vzdušných sil české armády Jaromír Šebesta a britský vojenský přidělenec Michael Longstaff.

Vzpomínání na oběti. Francie si připomíná druhé výročí teroristických útoků v Paříži, při kterých na různých místech francouzské metropole zemřelo 130 lidí. Vyšetřování činu nadále pokračuje.

Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?
Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?

Vybrali jsme tři miminka z naší redakce, aby vyzkoušela některé produkty z řady Baby Leaves oblíbené značky ATTITUDE. Byla s testováním spokojená?...