Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Praha představí letní kampaň pro turisty, lidé utvoří živý řetěz mezi Senátem a Pražským hradem

Události

  5:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Pražský noční starosta Jan Štern. foto:  Petr Topič, MAFRA

Dopoledne bude představena letní kampaň pro turisty v Praze. Měla by je informovat o pravidlech, která je nutná dodržovat. Kromě toho budou zveřejněny informace o průzkumu agentury STEM/MARK s názvem V noční Praze. Hovořit by měl i pražský noční starosta Jan Štern.

Uskuteční se schůzka ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO), Ředitelství silnic a dálnic a společnosti CzechToll po kontrolním dnu k přípravě mýtného systému. Ten má začít fungovat 1. prosince letošního roku.

Mezi Senátem a Pražským hradem utvoří lidé živý řetěz, kterým připomenou 20. výročí pronásledování meditační praxe Fa-lun-kung čínským režimem. Řetězem bude doručeno 131. usnesení Senátu z roku 2019 a výsledky „Londýnského tribunálu“ do kanceláře prezidenta republiky.

V poledne proběhne slavnostní nástup a ocenění příslušníků české armády po návratu z misí v Lotyšsku a Iráku. Zúčastní se náčelník generálního štábu Aleš Opata či chargé d’affaires Iráku Sundus Omar Ali Albajraqdarová.

U krajského soudu v Ústí nad Labem začíná hlavní líčení v případu údajného obchodu s lidmi ve Spojeném království a jejich vykořisťování. Žalobě čelí pět osob, ústřední dvojice měla údajně zneužívat více než desítku lidí mezi lety 2004 a 2016.

Pokračuje mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava. Třetí den akce vystoupí například nezávislý australský hudebník John Butler nebo taneční elektropopové trio Years & Years. Festival končí v sobotu 20. července.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo začíná návštěvu několika zemí Latinské ameriky. Dnes ji započne v argentinském Buenos Aires, kde se zúčastní konference několika zemí západní polokoule o boji proti terorismu.

Nejvyšší soud v Nizozemsku vynese rozsudek v případu, v němž matky a vdovy po zavražděných mužích v bosenské Srebrenici v roce 1995 žalují nizozemskou vládu za to, že nezabránila tomuto masakru.

Začíná druhé kolo tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy. Dnes jej vzájemným střetem otevřou týmy Slovanu Liberec a Viktorie Plzeň.

Autor: