Sobota 12. června 2021svátek má Antonie 25 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Prezident Zeman se sejde s ministrem Staňkem a ve Vídni se bude debatovat o klimatu

Herec Arnold Schwarzenegger se sešel se švédskou aktivistkou Gretou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Arnold Schwarzenegger se sešel se švédskou aktivistkou Gretou... | foto: Twitter Arnolda Schwarzeneggera

Lídři zemí EU dnes na pracovní večeři zhodnotí výsledek eurovoleb, v českých městech se bude demonstrovat za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové, prezident Miloš Zeman se má po setkání s odcházejícím ministrem kultury vyjádřit k přijetí jeho demise a do Vídně se sjíždějí politici i celebrity na velkou debatu o klimatu.

Dozvuky eurovoleb. Budeme sledovat dozvuky víkendových voleb do Evropského parlamentu. Výsledky by dnes měly být vyhlášeny v české Sbírce zákonů. Šéfové států a vlád zemí EU, včetně českého premiéra Andreje Babiše, je zhodnotí při pracovní večeři v Bruselu. Francouzský prezident Emmanuel Macron se před summitem sejde s premiéry zemí visegrádské skupiny a ještě před společnou večeří s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem a německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Demonstrace proti Benešové a Babišovi. Vpodvečer začnou další z demonstrací za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové a proti premiérovi Andreji Babišovi, které pořádá iniciativa Milion chvilek pro demokracii a Společně udržme demokracii. Protesty se tentokrát nebudou konat v Praze, ale v řadě krajských měst po celé zemi.

Zeman se sejde se Staňkem. Prezident Miloš Zeman se v 16.30 setká s končícím ministrem kultury Antonínem Staňkem (ČSSD). Již dříve prezident avizoval, že o přijetí jeho demise se má rozhodnout až po schůzce.

Nové eurobankovky. Do oběhu vstupují nové bankovky v hodnotě 100 a 200 eur ze série Europa. Tím bude završena emise celé série. Nové bankovky jsou souhrnně nazývány série Europa, protože dva z jejich ochranných prvků obsahují podobiznu stejnojmenné postavy z řecké mytologie.

Greta a Arnold o klimatu. Na dnešní konferenci o změnách klimatu ve Vídni vystoupí generální tajemník OSN Antonio Guterres, švédská aktivistka Greta Thunbergová, herec a bývalý guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger či rakouský prezident Alexander Van der Bellen.

Objednávka vraždy za 50 milionů. Brněnský soud vynese rozsudek v případu pokusu o vraždu, ze kterého jsou obžalováni dva lidé. Podle žalobce navedla žena svého milence k usmrcení manžela. Slíbila mu 50 milionů kourn za vraždu, z dědictví mohla získat desítky milionů. Milenec s plánem souhlasil, seniora se neúspěšně pokusil shodit z lomu na kraji Brna. Muži se nic vážnějšího nestalo, ze srázu ho zachránili.

Americký konvoj. Přes hraniční přechod v Rozvadově přijede první část konvoje americké armády. Konvoj čítající více než 350 kusů vojenské techniky a více než 800 lidí se přesune ve večerních hodinách přes Prahu do Staré Boleslavi, kde je plánován odpočinek. Míří na cvičení do Rumunska a Maďarska.

Měli vraždit a utéct do Rumunska. V Českých Budějovicích začíná soud s mužem a ženou, kteří podle obžaloby loni zavraždili manželský pár na Písecku. Poté uprchli z ČR a policie je nalezla v Rumunsku.

Festival Leoše Janáčka. V Domě kultury města Ostravy začne v 19 hodin zahajovací koncert Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka. Vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentem Kristjanem Järvim. Festival se bude konat do 1. července v Ostravě, Hukvaldech a dalších 10 městech.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Homeopatie je šetrná léčba bez vedlejších účinků, říká MUDr. Eliška Bartlová
Homeopatie je šetrná léčba bez vedlejších účinků, říká MUDr. Eliška Bartlová

Dnes už homeopatie není v lékařské praxi žádným ojedinělým úkazem. Stále více lékařů se v léčbě svých pacientů kloní k používání homeopatických...