Sobota 24. října 2020svátek má Nina 9 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Rozhodne se o příspěvku 5000 korun, Vystrčil se sejde s premiérem Tchaj-wanu a začne festival v Benátkách

Předseda Senátu Miloš Vystrčil vystoupil  na podnikatelském fóru v Tchaj-peji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda Senátu Miloš Vystrčil vystoupil na podnikatelském fóru v Tchaj-peji. | foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Vláda rozhodne o jednorázovém příspěvku 5000 korun pro seniory a lidi s invalidní a pozůstalostní penzí. Ten by měli podle koaliční dohody hnutí ANO a ČSSD následně obdržet v prosinci.  

Ve středu také pokračuje návštěva předsedy Senátu Miloše Vystrčila v  Tcha-jwanu. Zavítá do Výzkumného ústavu průmyslové technologie, dalším bodem v programu bude setkání s premiérem Su Čen-čchangem a na závěr dne navštíví Národní palácové muzeum. 

Jak je to s udržitelností veřejných financí? Na to odpoví Národní rozpočtová rada ve svém pravidelném čtvrtletním vyjádření k vývoji veřejných financí a rozpočtové politice. Naposledy zpochybnila způsob financování výstavby dalších bloků jaderné elektrárny Dukovany.

Konec dvou dopravních letounů Jak-40 sovětské výroby. Sloužily k přepravě  ústavních činitelů a dalších lidí, nyní jim ale skončila životnost a obnova těchto strojů vyrobených na konci 70. let by byla příliš drahá. Armáda se s nimi slavnostně rozloučí na letišti v pražských Kbelích. 

Jak se Rusko postaví k dění v Bělorusku? V Moskvě se chystá setkání ministrů zahraničí obou zemí Sergeje Lavrova a Uladzimira Makeje. Situaci v Bělorusku ovlivňují již čtvrtým týdnem protesty kvůli údajně zmanipulovaným výsledkům prezidentských voleb, z nichž jako vítěz vyšel autoritářský prezident Alexandr Lukašenko. 

Ve Francii začne sledovaný proces se 14 obžalovanými, kteří měli nést podíl na atentátech na redakci francouzského časopisu Charlie Hebdo a obchod s potravinami před více než pěti a půl lety. Ten potrvá do 10. listopadu. 

Francouzský prezident Emmanuel Macron navštíví Irák. 

Slovenská sněmovna se sejde za účelem projednání návrhu zvláštního usnesení k předloňské smrti Slováka Jozefa Chovance. K té mělo dojít za velmi podezřelých okolností při policejním zákroku na letišti v Belgii. 

Vydavatelství na prodej. Mladá fronta je k mání za vyvolávající cenu 36 milionů korun, zájemci mohou přihodit nejméně 100 000 korun. Do portfolia patří třeba týdeník Euro, který jde do prodeje očištěný o závazky

Filmový festival v Benátkách je po vypuknutí pandemie covid-19 první velkou mezinárodní přehlídkou filmů, která je určena divákům a neproběhne pouze virtuálně.  Účast se ale očekává slabší. A to se týče jak hvězd, tak diváků. Panovat budou zvlášní hygienická nařízení. 

,

Nebezpečná místa Česka: pražské hlavní nádraží. Třicet let zde vládne podsvětí

Hlavní nádraží v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

Populární zážehové motory ztrácí na spolehlivosti, problémy začínají u oleje

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po letech převahy dieselů se pozornost obrací k zážehovým motorům, o kterých se říká, že jejich údržba je méně...

Unikátní analýza čtyř tisíc hypoték: zjištění jsou mnohdy překvapivá

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Hypoteční trh zlevňuje a trhá rekordy. Jaká je ale realita při poskytování hypotečních úvěrů? Jak rychle je lze získat,...