Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Senát si vybere nového předsedu, u soudu je žaloba miliardáře Vítka na bývalého mluvčího

Prezident Miloš Zeman (uprostřed) při posledním rozloučení s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou. foto: Iveta Lhotská, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Senát dnes rozhodne o tom, kdo se stane jeho novým předsedou po zesnulém Jaroslavu Kuberovi (ODS). Adepty jsou šéf senátorů ODS Miloš Vystrčil a nynější první místopředseda horní komory Jiří Růžička (za TOP 09 a STAN). Nikdo jiný nebyl nominován. Za favorita je pokládán Vystrčil, kterému podporu vyjádřili zástupci KDU-ČSL a ANO. Senátoři hlasují v tajné volbě.

Nově zvolený veřejný ochránce práv Stanislav Křeček složí slib do rukou místopředsedy sněmovny Vojtěcha Filipa a ujme se tím funkce.

Městský soud v Praze bude od 9.00 řešit žalobu miliardáře Radovana Vítka na bývalého mluvčího jeho frimy CPI Property Group Jana Buriana.

Sněmovní hospodářský výbor začne projednávat odpadovou legislativu a vodní novelu. Vicepremiér Karel Havlíček by měl poslance informovat o své vizi řízení ministerstev průmyslu a obchodu a dopravy.

Evropská komise představí ve 12.30 plán nových regulací spojených s využíváním umělé inteligence.

Pokračuje mimořádná schůze slovenského parlamentu o sociálních opatřeních a o istanbulské úmluvě o potírání násilí na ženách. Konání schůze v úterý zablokovala skupina nezařazených poslanců, kteří obsadili řečnický pult v jednacím sálu.

Rakouský soud by měl vynést rozsudek nad německými rodiči, kteří z náboženských důvodů neodvezli do nemocnice svou 13letou dceru s chronickým zánětem slinivky a nechali ji zemřít. Hrozí jim až doživotí.

V 10.00 startuje předprodej vstupenek na druhý vzpomínkový koncert Pocta Karlu Gottovi, který se bude konat 16. prosince v pražské O2 areně. Lístky budou k dispozici v prodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal. Na první koncert, který se koná o den dříve, zmizela většina vstupenek za pár desítek minut.

Ve skiareálu Tanvaldský Špičák se uskuteční krajská preventivní akce policie Bezpečně na horách zaměřená na ohleduplné a bezpečné chování lyžařů na sjezdovce. Spolu s policisty bude na místě také ředitel společnosti SKI Bižu, která areál provozuje, Pavel Bažant.

Otevírá výstava Muzeum města Prahy na Těšnově. Hlavním cílem je upozornit veřejnost na potřebu Muzea hl. m. Prahy vybudovat nové prezentační prostory pro sbírky a zároveň na možnost využít pro tento záměr těšnovskou lokalitu. Prezentace návrhů nové moderní budovy muzea na místě bývalého nádraží Těšnov představuje práce studentů FA ČVUT, ateliérů arch. Romana Kouckého a arch. Ladislava Lábuse. Výstava potrvá do 13. června.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat