8. ledna 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Smrt v přímém přenosu. V Turecku začíná proces s obviněnými z vraždy ruského velvyslance

Ruský velvyslanec Andrej Karlov při otevření výstavy pořádané v Ankaře ruským... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský velvyslanec Andrej Karlov při otevření výstavy pořádané v Ankaře ruským... | foto: Burhan Ozbilici/AP

Útočník, který před dvěma lety v Ankaře zavraždil před očima novinářů ruského velvyslance, je sice po smrti, jeho údajní komplicové ale žijí a dnes stanou u soudu. ČSSD čeká výběr prvního místopředsedy a začíná největší světový veletrh spotřební elektroniky CES.

Smrt v přímém přenosu. Dopoledne má v Turecku začít proces s několika osobami obviněnými kvůli vraždě ruského velvyslance Andreje Karlova v prosinci 2016 v Ankaře. Velvyslance zastřelil před očima novinářů při slavnostním otevření výstavy v galerii devíti ranami z pistole turecký policista v civilu. Ve stejné době probíhaly v Turecku protesty proti ruskému zapojení do občanské války v Sýrii. Útočník mezi obviněnými není, policie ho zastřelila krátce po činu.

Místopředseda ČSSD. Poslanecký klub ČSSD by měl dnes odpoledne vybírat svého nového prvního místopředsedu náhradou za Jana Birkeho, který ke konci roku na tuto funkci rezignoval.

CES 2019. V Las Vegas dnes začíná největší světový veletrh spotřební elektroniky CES, který potrvá do soboty.

Státní vyznamenání na Slovensku. Slovenský prezident Andrej Kiska dnes po 17. hodině předá státní vyznamenání.

Auto roku. V Praze dojde k slavnostnímu vyhlášení ankety Auto roku 2019. Jsou mezi nimi: BMW X5, Ford Focus, Kia Ceed, Peugeot 508 a Subaru XV. Vítězné auto vybírá porota 35 odborných žurnalistů. Během akce oznámí Svazu dovozců automobilů (SDA) výsledky prodejů aut v Česku za rok 2018.

Výhled Světové banky. Světová banka ve večerních hodinách (SEČ) zveřejní globální ekonomický výhled.

Pokus o přejetí policisty. Vrchní soud v Praze dopoledne projedná odvolání Vitalijuse Červonikovase z Litvy, který si má podle nepravomocného rozsudku odpykat 10 let vězení za pokus o vraždu. Podle obžaloby chtěl na Semilsku přejet policistu kradeným vozem.

Petr Vnouček

Autor

Petr VnoučekPetr.Vnoucek@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz