Úterý 2. března 2021svátek má Anežka 9 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Svěrák s Uhlířem se pokusí rozveselit Česko. Právníci Assange požádají o jeho propuštění na kauci

Jaroslav Uhlíř (vlevo) a Zdeněk Svěrák, osvědčená dvojice autorů písní pro děti... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Uhlíř (vlevo) a Zdeněk Svěrák, osvědčená dvojice autorů písní pro děti... | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Očekává se, že v dopoledních hodinách Senát na své schůzi projedná vládou navrhovaná opatření v důsledku šíření koronaviru.

Zlepšit náladu v době koronavirové pandemie se Čechům pokusí známé duo Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř. O půl jedné odpoledne proběhne happening s názvem Není nutno nezpívat, při kterém v přímém přenosu a po úvodním slovu dramatika a scenáristy Zdeňka Svěráka zazní píseň Není nutno jako poděkování všem, kteří bojují s koronavirovou nákazou. Píseň bude vysílat Česká televize, stanice Českého rozhlasu a řada regionálních stanic. Připojit se zpěvem může každý občan Česka.

Odpoledne by mělo přiletět letadlo s Čechy, kteří kvůli opatřením souvisejícím se šíření koronaviru uvízli v Kolumbii a Kostarice. Dorazit by mělo rovněž letadlo s těmi, kteří z podobných důvodů uvízli v Panamě a na Kubě. Společnost Smartwings oba lety vyslala na žádost ministerstva zahraničí.

Proběhne veřejná schůze Rady Českého rozhlasu. Na programu je projednání výroční zprávy Rady ČRo a činnosti ČRo za rok 2019. Zájemci budou moci sledovat schůzi na obrazovce v recepci budovy.

Zástupci Světové zdravotnické organizace (WHO) promluví na tiskové konferenci k současnému vývoji pandemie koronaviru. Na stejné téma pohovoří k občanům kanadský premiér Justin Trudeau.

Očekávají se další opatření v souvislosti s koronavirem. Například Hongkong zakazuje od dnešního dne vstup na své území všem cizincům. V Indii jsou počínaje dneškem zase zakázány všechny vnitrostátní lety.

Právníci zakladatele Wikileaks Juliana Assange požádají o jeho propuštění na kauci kvůli hrozbě nákazy koronavirem.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...