Sobota 24. října 2020svátek má Nina 9 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Třetina poboček České pošty mění otevírací dobu, fotbalisté Liberce a Plzně hrají o Evropskou ligu

Česká pošta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká pošta | foto:  František Vlček, MAFRA

Praha Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Ústřední krizový štáb koná. Den po oznámení nouzového stavu se znovu schází k jednání. Dá se usuzovat, že zareaguje na středeční rozhodnutí vlády o třicetidenním zavedení speciálního režimu. 

Šéf české diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD) přivítá v Černínském paláci svého polského protějška. Se Zbigniewem Rauem prodiskutují spolupráci v otázkách bezpečnosti, opatření proti pandemii koronaviru, dojít by mělo i na dění v Bělorusku.

Od čtvrtka se mění pravidla pro řidiče kamionů. Nově jsou vymezeny doba pro přestávky i podmínky jejich zaznamenávaní.

Jak se vyvíjel státní rozpočet ke konci září? Ministerstvo zveřejní ve čtvrtek nejnovější čísla. O měsíc dříve stoupl schodek na 230,3 miliardy korun z červencových 205,1 miliardy. Šlo o nejhorší výsledek v srpnu zaznamenaný od vzniku samostatného českého státu. 

Sněmovna probere novelu zákona proti praní špinavých peněz, přičemž by mělo dojít k jejímu schválení. Ta především rozšiřuje údaje v centrální evidenci účtů o data o bezpečnostních schránkách a od poskytovatelů platebních služeb. 

Posun pravděpodobně nastane i při změně rozpočtových pravidel. Přebytky by nově měly putovat na snižování státního dluhu.

Padne nové rozhodnutí v kauze údajného vyzrazení utajované informace Bezpečnostní informační služby (BIS) . Pražský vrchní soud vynese třetí verdikt nad Janou Nečasovou (rozená Nagyová), lobbistou Ivem Rittigem i právníkem Davidem Michalem. Naposledy trojice před soudem uspěla, přestože napoprvé byla uznána vinnou, proti poslednímu rozhodnutí soudu se státní žalobce odvolal. 

Krajské zastupitele si ve čtvrtek budou moci zvolit klienti domovů pro seniory a podobných sociálních zařízení, která byla uzavřena kvůli epidemii koronaviru. Někde - a to na třetině území - proběhnou i senátní volby. 

Prezidenti zemí EU se pokusí najít shodu v otázkách týkající se zahraniční politiky. Chybí jednota. Na úvod bruselského summitu mají mezi body programu debatu o napjatých vztazích s Tureckem, sjednocení postupu vůči běloruskému režimu či společnou reakci na globální vzestup Číny.

V sousedním Slovensku od čtvrtka začíná stejně jako od pondělí v Česku platit nouzový stav

Na více než třetině - 1253 pobočkách České pošty z celkových 3200 - dojde ke sjednocení otevírací doby. Jde převážně o menší pošty a otevřeno budou mít nově dva dny v týdnu od 10:00 do 18:00 a tři dny od 08:00 do 16:00 hodin. 

Dvojice českých fotbalových klubů se pokusí proklouznout do základních skupin Evropské ligy, a tím si zajistit účast podzimní setrvání v pohárech. Liberec doma nastoupí proti kyperskému APOEL Nikósie, Plzeň se v Izraeli utká s Beer Ševou. 

,

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...