13. února 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Vychází jedna z nejočekávanějších her roku, Kingdom Come. Olympiáda otevře 5. den

Kingdom Come: Deliverance | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kingdom Come: Deliverance | foto: Warhorse Studios

PRAHA Tuzemské herní studio Warhorse v úterý po několika letech odkladů vydá svou zásadní hru Kingdom Come: Deliverance. Část peněz, přes 1,1 milionu liber (cca 31,5 milionu korun), na jeden z nejdražších českých herních titulů vývojáři získali od fanoušků prostřednictvím crowdfundingového financování. Vyplývá to z údajů Warhorse Studios.

Hráči se těší. Ve Warhorse Studios má většinový podíl 70 procent finančník Zdeněk Bakala. Podle informací v médiích byly celkové náklady na hru ve stovkách milionů korun a většinu zaplatil právě Bakala. Kingdom Come patří do skupiny tzv. RPG (role playing game) her. Odehrává se jako reálný příběh ve středověkém Česku, zmítaném válkami a nepokoji.

Kingdom Come bude podle odborníka na tuzemský herní trh Martina Bacha patřit mezi nejdražší hry, které kdy v ČR vznikly. Z hlediska nákladů bude zhruba na stejné úrovni jako Mafia II (vývojářem je 2K Czech) nebo série Arma (Bohemia Interactive Studio). „Moc velkých projektů typu KCD u nás samozřejmě nevzniká a mnohem častější jsou finančně méně náročné projekty. Ale několik let je ve vývoji například hra DayZ od Bohemia Interactive, u které si troufám říct, že už Kingdom Come: Deliverance rozpočtem překonala a k vydání má stále poměrně daleko,“ řekl Bach. Kingdom Come: Deliverance vychází v poledne na PC, Xbox One a PlayStation 4. Cena v předprodeji začíná na zhruba 1300 Kč.

Sprint na lyžích. Z českého pohledu jsou úterním tahákem olympijského programu běhy na lyžích. Na programu je v 9:30 sprint klasicky muži a ženy - kvalifikace (Novák, Rypl, Razým - Beroušková, Grohová, Hynčicová), ve 12:00 čtvrtfinále, ve 12:55 semifinále a v 13:25 finále. Všechno dění sledujeme v našem kontinuálním online přenosu.

Napadl je kovovou tyčí? Vrchní soud v Praze projedná odvolání v případě Antona Gibla, který podle spisu loni v prosinci vnikl do bytu svých sousedů v Desné na Jablonecku a kovovou tyčí vážně zranil dva muže. Krajský soud v Liberci ho za pokus o dvojnásobnou vraždu nepravomocně potrestal 15 lety vězení.

Blankou konečně autobusem? V 16:00 proběhne jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu. Jednat by měl o propojení Smíchova a Dejvic autobusy MHD, které by jezdily tunely městského okruhu.

Assangova budoucnost. Britský soud rozhodne, zda je zatykač na zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange nadále ve veřejném zájmu.

Nová šéfka SPD. V Berlíně se sejde předsednictvo německé sociální demokracie (SPD). Andrea Nahlesová by se mohla stát úřadující předsedkyní strany.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…