8. listopadu 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Začíná prodej Svatomartinských vín, prezident Zeman odjíždí na návštěvu Německa

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Lidové noviny

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Od dnešního dne smí obchody prodávat letošní Svatomartinské víno. Vinařský fond, který známku Svatomartinské vlastní, letos povolil prodej takto označeného vína už od pátku, neboť datum 11. listopadu vychází na pondělí.

V Bruselu budou jednat ministři financí členských zemí Evropské unie. Šéfové financí by měli formálně přijmout českou žádost o zavedení systému přenesené daňové povinnosti u DPH. Schvalovat by se mělo také uvolnění pravidel pro domácí pálení alkoholu, série reforem či vyškrtnutí Belize ze seznamu daňových rájů. Česko bude zastupovat ministryně Alena Schillerová.

Druhým dnem dnes pokračuje stávka palubního personálu aerolinek Lufthansa. Zřejmě tak znovu vypadnou další stovky letů.

Brno dnes uvidí začátek Mistrovství České republiky v počítačových a mobilních hrách a výstavu MČR Expo. Akce se koná v rámci festivalu zábavy Life!

Krajský soud v Liberci pokračuje v projednávání údajného dotačního podvodu při stavbě termálních lázní v Chrastavě. Obžalováno je 12 osob, škoda byla v řádu 100 milionů korun. Mezi obžalovanými je bývalý europoslanec a současný člen krajského vedení sociální demokracie Robert Dušek.

Německá kancléřka Angela Merkelová dnes v Berlíně přijme příští šéfku Evropské komise Ursulu von der Leyenovou.

Premiér Andrej Babiš dnes končí svou návštěvu Lucemburska. Během dne jej přijme velkovévoda Henri I. Lucemburský, navštíví i lucemburský parlament, sídlo Evropského účetního dvora a odpoledne položí květiny u pamětní desky Jana Palacha a v kryptě s ostatky českého krále Jana Lucemburského v katedrále Notre-Dame.

Miloš Zeman dnes navštíví Německo při příležitosti 30. výročí pádu Berlínské zdi. Setká se zde s exkancléřem Gerhardem Schröderem a bývalým komisařem pro rozšíření EU Günterem Verheugenem.

U Mezinárodního soudního dvora v Haagu se dnes rozhodne o tom, zda se soud bude zabývat stížností, kterou podala Ukrajina kvůli údajné podpoře Ruska poskytnuté separatistům na poloostrově Krym.

Obvodní soud pro Prahu 6 bude pokračovat v projednávání sporu o zaplacení dluhu, které zbyly po organizačním výboru libereckého MS v klasickém lyžování.

Jan Krejcar, ČTK
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

POCTA BRATROVI. Číslo 23, které nosil jeho bratr Josef, si Jakub Šural vzal na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTOVÝ SPECIALISTA PRO OBLAST FINANCÍ s AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 45 000 - 50 000 Kč