Pátek 26. února 2021svátek má Dorota 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Začne vysílat program pro seniory, ministr školství Plaga promluví o maturitách

Logo ČT 3. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo ČT 3. | foto: Česká televize

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Hlavním tématem dne bude i nadále vývoj situace ohledně nového typu koronaviru. Na programu je schůze vlády, na níž by ministři měli projednat balíček na podporu malých a středních firem, zaměstnanců a živnostníků, na které negativně působí dopady koronaviru.

V 10:00 vystoupí na tiskové konferenci ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a vyjádří se k termínům maturitních, přijímacích a závěrečných zkoušek pro školní rok 2019/2020.

Česká televize spustí nový program ČT3. Chce jím pomoci seniorům, kteří mají kvůli šíření koronaviru zůstávat doma. Stanice bude vysílat denně od 9:00 do 17:25.

Začne projekt Divadla na Vinohradech Hrajeme i v karanténě. Na programu streamovaných představení budou inscenace nastudované divadlem od roku 2012.

Ve 20:00 startuje živý přenos představení komediální aktovkay A. P. Čechova Když teče do bot s Taťjanou Medveckou, Lilianou Malkina, Jaromírem Medunou a Lukášem Jurkem. V průběhu streamu nebo kdykoliv jindy je možné Divadlo Viola podpořit ve sbírce, která může za současné situace pomoci nejen pražským divadlům.

Premiér Andrej Babiš (ANO) zároveň v 20:00 vystoupí s projevem ve veřejnoprávní České televizi a na soukromých stanicích Nova a Prima. Na twitteru naznačil, že se jeho řeč bude týkat soudržnosti v době šíření epidemie nového typu koronaviru.

Rusko zavře školy

Od 11:00 proběhne telekonference ministrů zahraniční států EU. Hovořit budou zejména o dopadech koronaviru na mezinárodní situaci.

Lze očekávat další opatření jednotlivých zemí v reakci na šíření koronaviru. V Rusku budou uzavřeny školy. Americký Senát bude hlasovat o návrhu zákona na podporu ekonomiky postižené dopady koronaviru. Na Slovensku krizový štáb a vláda projednají zavedení případných nových opatření proti šíření nákazy. Britská vláda předloží parlamentu návrh zákona, který by úřadům dával mimořádné pravomoci pro zmírnění zdravotnické krize.

V nizozemském Amsterodamu pokračuje bez publika a novinářů soudní proces s čtveřicí podezřelých ze sestřelení letadla malajsijských aerolinií v létě 2014 nad proruskými separatisty ovládanou východní Ukrajinou. Slyšení bude přenášeno online.

Soud v americkém Miami by mohl rozhodnout, kdy začne odložený proces s Nikolasem Cruzem, který předloni na střední škole ve floridském Parklandu zastřelil 17 lidí. Proces měl původně začít 27. ledna.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!