19. srpna 2014 8:32 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Ostřejší hrany a čisté linie. Škoda představila první snímky nové Fabie

Automobilka Škoda Auto zveřejnila první fotografie třetí generace svého modelu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobilka Škoda Auto zveřejnila první fotografie třetí generace svého modelu... | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Automobilka Škoda Auto zveřejnila první fotografie třetí generace svého modelu Fabia. Bude mít větší zavazadlový prostor a dostane nové úspornější motory. Výroba začne tento měsíc.

"Upravili jsme proporce vozidla. Nová Fabia bude nižší a širší než doposud a tím i stabilnější na silnici. Navíc bude mít ostřejší hrany, čisté linie a krystalické prvky designu. Tím dosáhneme větších kontrastů a velmi výrazné hry světla a stínů," uvedl šéfdesignér Škody Jozef Kabaň.

Škoda Auto zveřejnila první fotografie třetí generace svého modelu Fabia. Bude...

Škoda Auto zveřejnila první fotografie třetí generace svého modelu Fabia. Bude...

Nová Fabia působí sportovněji, v přední části dostala zvýrazněnou masku chladiče s ostře řezanými světlomety, výrazně tvarovanou kapotou s dvěma charakteristickými prolisy po stranách a šířku zvýrazňující mlhové světlomety. Po celém boku přibyla vysoko položená ostrá linka. Koncové světlomety mají tradiční tvar písmene C a nechybí ani příčné prolisy kolem registrační značky, které mají nové modely Škody.

ČTĚTE TAKÉ:

V porovnání s předchůdcem je nová Fabia o devět centimetrů širší a o tři centimetry nižší. Kufr má být největší ve třídě. Celkem bude mít k dispozici sedm motorů, které nabídnou proti předchozí generaci úsporu až 17 procent. Dostane zcela nový turbodiesel 1,4 TDI, který zatím v jiném modelu není. Podle motoristického novináře Radka Pecáka je zajímavostí, že Škoda spolu se starou Fabií vyřazuje po letech motor 1,4 16V, který technicky vychází z původního motoru 1,3 pro golf 1. generace.

Fabia má nabídnout celkem deset "chytrých řešení", mezi nimi poprvé u modelu Škoda technologii MirrorLink, s jejíž pomocí lze propojit chytrý telefon s vozidlem. V nabídce bude na výběr mezi 15 barvami karoserie a k tomu navíc speciální barevný koncept s možností individuální volby barvy střechy, kol z lehkých slitin a krytů vnějších zpětných zrcátek. K dostání budou tři stupně výbavy.

Loni byla Fabia po Octavii druhým nejprodávanějším modelem automobilky. V loňském roce jich prodala více než 200.000. Výstavní premiéru bude mít nová Fabie na pařížském autosalonu na začátku října.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!