14. února 2012 12:35 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Ženeva 2012: SSangyong ukáže SUV-kabriolet

SSangyong ukáže na autosalonu v Ženevě SUV-kabriolet | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy SSangyong ukáže na autosalonu v Ženevě SUV-kabriolet | foto: www.autoweb.cz

XIV 2 naváže na studii z Frankfurtu. Dostane navíc stahovací střechu, podobnou, jakou má Fiat 500C. Tentokrát se mluví i o motorech, takže výroba je za rohem.

Líbí se vám myšlenka SUV s otevřenou střechou? Není docela nová, zřejmě ji však čeká renesance. Ve velkém stylu vzal nápad za vlastní Nissan, Audi chystá otevřenou Q5 a šeptá se o otevřeném Range Roveru, ještě před ním ale řekne své korejský Ssangyong. Specialisté na SUV představí v Ženevě studii XIV 2 se stahovací plátenou střechou ve stylu Fiatu 500C.

SSangyong ukáže na autosalonu v Ženevě SUV-kabriolet

SSangyong ukáže na autosalonu v Ženevě SUV-kabriolet

Ssangyong má za sebou bankrot. Následovala záchrana z rukou indické skupiny Mahindra, jenže tu těžší část mají Korejci ještě před sebou: Obměnit nabídku plnou směšných modelů. Nové Korando se povedlo a druhým krokem byl ve Frankfurtu koncept XIV 1. Ssangyong nesliboval produkční verzi, jen další studie a XIV 2 je další z nich.

ČTĚTE TAKÉ:

Projekt se zjevně pomalu blíží realitě. Tentokrát totiž automobilka mluví o motorech, pod kapotou sériového auta se prý objeví mimo jiné úsporný diesel o objemu 1,6 litru. Korejci se podělili také o rozměry: XIV 2 měří 4166 milimetrů na délku, 1820 na šířku a 1566 na výšku při rozvoru 2600 milimetrů. To znamená, že je výrazně menší než kompaktní Korando (4410 x 1830 x 1710 mm, rozvor 2650 mm). Víc v Ženevě.

Lidovky.cz ve spolupráci s Autoweb.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz