Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češi opouštějí hospody a slaví více doma, Budvar reaguje menšími sudy

Ekonomika

  10:55
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Budějovický Budvar od února nově nabízí světlý a tmavý ležák Budweiser Budvar v malých sudech s objemem 20 litrů. Dosud je pivovar používal pro dodávky nealkoholického piva.

Pivní sudy foto: ČTK

Informoval o tom mluvčí pivovaru Petr Samec. Menší sudy by mohli využít především majitelé restaurací, které se potýkají s dlouhodobým poklesem spotřeby čepovaného piva nebo lidé, kteří pořádají různé oslavy v soukromí.

Čtěte více:


V Česku totiž řadu let klesá průměrná výtoč piva v restauracích. Václav Stárek z Asociace hotelů a restaurací ČR pro deník MF Dnes uvedl i další důvody snížené výtoče piva v hospodách: "Spousta lidí si akce, které byly dříve v restauracích, pořádá ve své režii." Obliba malých sudů piva či balení v PET lahvích je tak v Česku čím dál tím větší.

Zatímco v roce 2005 se v průměrné české provozovně prodalo za měsíc 22,6 hektolitru čepovaného piva měsíčně, loni to bylo 18,8 hektolitru. Průměrná výtoč se jen v roce 2010 meziročně snížila o čtyři procenta.

"Očekáváme, že menší sudy osloví i majitele restaurací zaměřených na kvalitní gastronomii nebo kavárny. Tam jsme dosud kvůli menší spotřebě dodávali jen pivo v láhvích," uvedl vedoucí oddělení tuzemského prodeje Budějovického Budvaru Martin Horejš.

Malé sudy o objemu 20 litrů dodávají zejména malé pivovary, nabízí je například třeboňský Bohemia Regent.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat