Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česká hra hledá drsňáky. Dnešní herci jsou ubrečení, zlobí se šéf projektu Vávra

Ekonomika

  6:00aktualizováno  17:00
PRAHA - Česká počítačová hra Kingdom Come: Deliverance s potenciálem dobýt svět, má problém. Autorům se nedaří najít dostatečně drsné herce pro dabing virtuálních postav. Titul se totiž odehrává ve středověku a hlavní hrdina by tak rozhodně neměl být jemný. „Máme problém sehnat představitele pro drsnější postavy jako vojáky, rytíře, nebo bandity,“ postěžoval si šéf projektu Daniel Vávra.

Obrázky ze hry Kingdom Come: Deliverance. foto: kingdomcomerpg.com

„Z nějakého, pro mě ne zcela pochopitelného důvodu, dnes drtivá většina mladých herců (a teď se vážně nechci nikoho dotknout) má elasťáky a jsou strašně emo. Což se projevuje tak, že když mají říct větu: ‚Našel jsem klíče‘, tak se u toho rozbrečí,“ postěžoval si Vávra v ironickém příspěvku na svém facebookovém profilu.

Proč nejsou ve středověké hře z Čech žádní černoši? ptají se v zámoří

Obsadit v Česku drsné anglicky mluvící herce je podle něj problém.

„Je těžké sehnat určité typy představitelů. Obzvláště pokud jste ještě u konkrétní postavy dost omezeni věkem a jazykem. Stallonů, Willisů, nebo Tomů Hardyů u nás moc neběhá. Možná proto, že tu nenajdou tolik uplatnění, vzhledem k takřka naprosté absenci akčnějších žánrovek,“ popsal Daniel Vávra.

Projekt má přitom, co se týče hereckého obsazení, nemalé ambice. Hlas propůjčí virtuálním postavám zhruba padesát lidí a namluvit by pro jednu jazykovou verzi měli více než 100 hodin dialogů. Rozmluvení jednotlivých charakterů pak vyjde až na několik milionů korun. Studio nyní prý oslovuje i známá jména ze zahraničí, detaily však neprozradilo.

Češtinu časem

V současné době se autoři soustředí pouze na anglickou verzi. Projekt chce dobýt svět a mateřština tak musí ustoupit na druhou kolej.

„V této chvíli se ještě nepracuje na vývoji českého dabingu, ale samozřejmě s ním počítáme,“ tvrdí Kateřina Matějíčková z Warhorse Studios, které na hře pracuje.

Jak se tvoří herní postava. Klikněte pro zvětšení.

Herní designér Vávra přitom proslul hlavně titulem Mafia, která se jako jedna z prvních tuzemských her pyšnila opravdu profesionálním českým dabingem. Hlavní postavy tehdy namluvili herci jako Marek Vašut, Petr Rychlý či Antonín Molčík.

Tentokrát však bude nutné vtisknout duši daleko většímu množství postav. Hra Kingdom Come se totiž bude odehrávat v husitských Čechách a hráč na svých poutích potká i stovky postav. České reálie budou na hráče pomrkávat i v anglické verzi. „Ve hře se objevují krásné české názvy a jména,“ slíbila Kateřina Matějíčková z Warhorse Studios .

Hra Kingdom Come na sebe strhla pozornost poté, co na začátku roku 2014 vybrala v crowdfundingové kampani přes 36 milionů korun. Část projektu zafinancoval také miliardář Zdeněk Bakala.

Děláme casting na hlavního hrdinu, Měl by to být mladý, mužný chlap se silným hlasem, kterému bude publikum věřit, když...

Zveřejnil(a) Daniel Vavra dne 19. leden 2016

Co je Kingdom Come: Deliverance?

Historická hra na hrdiny Kingdom Come: Deliverance přenese hráče do Českých zemí během husitské revolty. Hra by měla nabídnout otevřený svět, nelineární příběh, velké bitvy, ale i dobývání hradů, které byly vytvořeny podle realistických předloh.

Kingdom Come: Deliverance bude cílena na počítače, ale i konzole nové generace (PlayStation 4 a Xbox One). Kvůli rozsáhlosti autoři hru rozdělili na tři akty. Jeden akt by měl nabídnout příběh s herní dobou kolem třiceti hodin.

První akt hry by měl podle plánu vyjít na konci roku 2015. Lidé, kteří na hru přispěli v rámci internetové sbírky na serveru KickStarter.com, budou moci hru vyzkoušet dříve než ostatní a získat finální kopii za sníženou cenu.

Autor:

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat