Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko láká gaye a lesby: přijeďte za romantikou

Ekonomika

  11:50
PRAHA - Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism chystá kampaň na podporu netradiční příjezdové turistiky. Cílit by měla zejména na propagaci Česka jako velmi přátelské země k menšinám, a posilovat tím počet příjezdů gay a lesbických turistů.
EuroPride. Ilustrační foto

EuroPride. Ilustrační foto foto: ČTK

Další skupinou, kterou by agentura chtěla do země nalákat, jsou mladí lidé hledající romantické zážitky. Podporovat hodlá i svatební turistiku. Zástupci CzechTourismu to dnes řekli novinářům na tiskové konferenci.

Co je CzechTourism?

Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism je státní příspěvkovou organizací Ministerstva pro místní rozvoj České republiky. Byla zřízena v roce 1993 za účelem propagace České republiky jako atraktivní turistické destinace na zahraničním a od roku 2003 také na domácím trhu.

Kampaň má zaujmout zejména mladé lidi, a tomu bude odpovídat vizuální podoba propagačních materiálů, uvedl vedoucí oddělení strategie a marketingové komunikace CzechTourismu Marek Mráz. Propagaci agentura chystá hlavně v tištěných a internetových médiích.

Českou republiku agentura představí jako ideální místo pro uzavření manželství zejména ve Velké Británii, Německu, Nizozemsku, na Slovensku a v Polsku. Bude při tom poukazovat na velké množství romantických hradů a zámků.

Lákání na "duhovou turistiku" se vyhne katolickým zemím
Kampaň na podporu takzvané duhové turistiky homosexuálů se vyhne tradičně katolickým zemím, tedy Polsku a Slovensku. Tento druh turistiky je v současnosti nezanedbatelnou součástí příjezdového cestovního ruchu, uvedl ředitel agentury Rostislav Vondruška. "Celosvětově se uvádí, že tento segment tvoří přibližně deset procent celosvětového trhu cestovního ruchu.

Anketa

Je správné, že pražský primátor dal záštitu pochodu homosexuálů Prague Pride?

Ano 8226
Ne 13857
Je mi to jedno 1667

Největšími zdrojovými zeměmi pro český gay a lesbický turistický ruch jsou v současnosti Německo a Nizozemsko," doplnil Vondruška.

Deviace a nátlak?
Gay a lesbické turisty zřejmě do Prahy přiláká pětidenní Festival tolerance - Prague Pride 2011, který v sobotu vyvrcholí vůbec prvním pražským karnevalovým "průvodem hrdosti" homosexuálů. Akci provází kritika konzervativců. Mluvili o deviaci či politickém nátlaku. Podle organizátorů takové výroky ale mohou jen přispět ke konfliktu.

ČTĚTE VÍCE:

Kromě netradičního turismu pokračuje CzechTourism společně s Asociací hotelů a restaurací a s Asociací kuchařů a cukrářů v propagaci projektu Czech Specials, který se zaměřuje na propagaci restaurací nabízejících kvalitní českou kuchyni. "Zákazníci se v současnosti opět vrací k tradiční české kuchyni," uvedl prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek.

Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat