Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chci stadion pro 40 tisíc lidí, prohlašuje fotbalový boss Pelta

Média

  5:00
PRAHA - Reprezentace České republiky na fotbalové Euro už postoupila. Předseda tuzemské kopané Miroslav Pelta má ale ještě jeden velký sen – postavit v Praze národní stadion pro 30 až 40 tisíc diváků.

Šéf české fotbalové asociace Miroslav Pelta a pozemky v Černolicích. foto: Montáž Richard CortésČeská pozice

Extělocvikář a exministr Chládek je diplomatem ve službách fotbalového bosse Pelty

V rozhovoru pro LN se také snaží bagatelizovat roztržku okolo vlivného místopředsdedy fotbalové asociace Romana Berbra, kterého ostře kritizoval bývalý rozhodčí Libor Kovařík. Ten tvrdí, že Berber ovládá sudí a šíří mezi nimi strach.

„Rozhodčí neřekli nic takového, abychom přijali nějaká zásadní rozhodnutí. Pan Berbr byl zvolený demokraticky řádnou valnou hromadou, jeho postavení je silné,“ tvrdí Pelta. Na otázku, zda tedy někdejšímu respektovanému sudí věří, šéf svazu odpověděl, že ano:

Exministr Chládek je emisarem fotbalového bosse Pelty

„Nechci zpochybňovat Libora Kovaříka, který má společenské postavení a vždy se choval velice korektně. Věřím jeho slovům a nemyslím si, že si vymýšlí. Včera jsme spolu mluvili a­budeme v klidu téma řešit a rozhodneme, jaká interní opatření zavést. Důležité je, že v této sezoně nemáme indicie, že by nějaké zápasy byly zmanipulované nebo ze strany rozhodčích zásadně pokažené. Kvalita rozhodčích jde nahoru.“

V rozhovoru hovoří i o čínské misi a vztahu mezi Sparou a Viktorií. A bývalého internacionála Milana Baroše, který český fotbal označuje za žumpu, má prý pelta rád a označuje ho za svého kamaráda.

Dále v pátečních LN najdete:

Po otevření Blanky Praha potřebuje na dopravu ještě 173 miliard - Tunel Blanka stál i s napojením na Strahovský tunel 43 miliard. Praha teď dala dohromady seznam staveb, které je třeba postavit, aby se po ní jezdilo, co možná nejblíže k ideálu. K tomu by ovšem potřebovala 173 miliard, které nemá.

Autor:

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...