Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Co by ženy neměly?' Podívejte se, jak vypadá současný sexismus

Ekonomika

  7:00
Ženy by neměly volit, neměly by chodit do práce nebo třeba boxovat. I taková spojení se objeví, pokud ve vyhledávači Google zadáte, co by "ženy neměly". Na sexismus 21. století upozornila svou kampaní UN Woman, samostatná organizace spadající pod OSN.

Kampaň vznikla na objednávku UN Woman, organizace, která dohlíží na práva žen, vznikla smutná ukázka toho, že sexismus stále existuje.

Google vyhledávání je výborným pomocníkem. Stačí zadat prvních pár písmen či slabik a v předvolených návrzích se vám okamžitě objeví rozcestník možností, který vám umožní najít, co hledáte rychleji a efektivněji. Obsah, který Google vyhledá se generuje na základě frekvence vyhledávání daných slovních spojení jiných uživatelů.

Někdy vám z Googlu vypadnou naprosté nesmysly či absurdnosti. Server magazin.sk ale upozornil na kampaň, které se chopil Christopher Hunt ze společnosti Ogilvy & Mather Dubai. Na objednávku UN Woman, organizace, která dohlíží na práva žen, vznikla smutná ukázka toho, že sexismus stále existuje.

Na čtyřech fotografiích vidíme etnicky rozdílné ženy, které mají místo úst Gogle lištu s vyhledáváním. Na fotografiích jsou zachycena spojení, která se objeví, když zadáte ve vyhledávači "žena" a budete pokračovat slovy "musí", "neměla by" či "nemůže". Ženy by tak podle vyhledávače a názoru většiny neměly volit, chodit do práce či boxovat. Také by měly být pod kontrolou, potrestané a vědět, kde je jejich místo.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat