17. srpna 2018 14:48 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Brněnský dopravní podnik nabízí k adopci sedadla v tramvaji, minimální nabídka je 500 korun

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: MSV

BRNO Vlastní sedadlo ve výroční zlaté tramvaji si mohou koupit zájemci v dražbě, kterou v pátek spustil brněnský dopravní podnik. Podrobnosti v pátek představili zástupci Dopravního podniku města Brna na tiskové konferenci.

Dražba sedaček začala právě v pátek na stránkách www.projekt150.cz, protože právě před 149 lety poprvé v Brně vyjela koňská tramvaj, tedy první veřejná doprava ve městě. Jde také o první akci ke 150. výročí v příštím roce. 

„Brno bylo první město v České republice, které veřejnou dopravu zavedlo. Rádi bychom výroční rok naplnili zajímavými akcemi,“ uvedl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Lidé mohou dražit 54 sedaček ve výroční zlaté tramvaji, kterou dopravní podnik nechal vyzdobit už na konci minulého roku. Od té doby bílá tramvaj typu KT8 se zlatým pruhem a vnitřním polepem napodobujícím dřevo jezdí ulicemi města.

„Minimální nabídka je 500 korun za sedadlo, získá jej ten, kdo nabídne nejvíc. Následně u jednotlivých sedadel nainstalujeme cedulky se jmény patronů nebo s jejich vzkazem budoucím cestujícím,“ řekl Havránek.

Výtěžek z dražby použije dopravní podnik k výrobě takzvaného označníku, tedy značky, která dříve jednotlivé zastávky označovala. Ten by měl stát na Moravském náměstí, odkud první tramvaj v Brně vyjela. „Pokud by se potřebná částka nevybrala, jsme připraveni rozdíl doplatit,“ uvedl ředitel dopravního podniku.

Internetové stránky spuštěné k projektu 150 let hromadné dopravy v Brně nebudou sloužit pouze k dražbě, ale lidé na nich najdou všechny informace o samotného výročí i akcích, které budou oslavy doprovázet.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!