9. června 2018 15:45 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

D1 u Prahy bude kvůli opravám ve směru do metropole částečně uzavřena

Dálnice (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Ředitelství silnic a dálnic v sobotu zahájí rozsáhlou rekonstrukci dálnice D1. Během oprav mezi 12. a 16. kilometrem ve směru na Prahu dojde ke kompletní výměně povrchu vozovky a svodidel. Ředitelství o tom informovalo na svých internetových stránkách. Práce se dotknou také odvodnění, dopravního značení, mostů a protihlukových stěn, oprava následně proběhne i v opačném směru na Prahu. Rekonstrukce potrvá do konce srpna, provoz zůstane zachován.

Technické složky v sobotní poledne nejprve na dálnici rozmístí dopravní opatření a omezí tak provoz. Auta budou moci místem stále projíždět, provoz ale bude po celou dobu rekonstrukce otevřený ve směru na Brno ve třech pruzích, na Prahu ve dvou. Samotná rekonstrukce začne až v pondělí.

Od konce června do poloviny července by přitom měla být uzavřena levá strana odbočky na Všechromy. Objízdná trasa povede po dálnici D1 s možným otočením na Modletice a Mirošovice.

Poté bude uzavřena i pravá strana odbočky na Všechromy. Práce budou přerušeny na konci srpna, pokračovat by přitom měly až na jaře 2019. Celá rekonstrukce bude stát 250 milionů korun.