3. října 2014 13:42 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Další šejkové míří na pražské letiště. Do Dubaje budou létat FlyDubai

Letiště (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Po Emirates přichází na ruzyňské letiště další arabský dopravce, který posílí spojení Prahy a Dubaje. Společnost FlyDubai, která se profiluje se jako nízkonákladová aerolinka, začne trasu provozovat 5. prosince.

FlyDubai bude do největšího města Spojených arabských emirátů létat čtyři dny v týdnu: v úterý, čtvrtek, pátek a v neděli. Bude třetí společností, která z Prahy do Dubaje létá. Kromě Emirates zajišťuje tento zhruba šestihodinový let společnost SmartWings.

Dubaj platí za přestupní stanici pro další lety, především do Asie. V poslední době ale o ni stoupá zájem také jako o turistický cíl. Atraktivitu Dubaje zvýšilo také zrušení vízové povinnosti.

ČTĚTE TAKÉ:

FlyDubai jsou charakteristikou nízkonákladové aerolinky, to znamená například to, že si pasažéři musí na palubě kupovat občerstvení. Jde o mladou leteckou společnost, funguje teprve od roku 2008. A shodou okolností má má stejného zakladatele jako aerolinky Emirates - šejka Ahmeda bin Saeeda Al Maktouma.

Společnost bude od prosince dvakrát týdně létat do Dubaje také z bratislavského letiště. Její letenky už jsou k dispozici na rezervačních portálech.

mipMichal Pavec

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!