21. července 2009 11:19 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dráhy lákají děti na povolání strojvůdce, pomůže Pepa z depa

Pepa z depa láká školáky do kabin strojvůdců Českých drah | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pepa z depa láká školáky do kabin strojvůdců Českých drah | foto: České dráhy

České dráhy vytvořili nové webové stránky, které mají za úkol představit školákům povolání strojvůdce a přesvědčit je, aby si toto povolání vybrali. "Interaktivnost webových stránek, možnost vyzkoušet si rozjet lokomotivu nebo podívat se do depa kolejových vozidel prostřednictvím virtuálních průvodců umožňuje dítěti aktivně se zapojit a prozkoumat obsah webu a nebýt jen pasivním příjemcem informací," píší ČD v tiskové zprávě.

Doména s názvem www.pepazdepa.cz je určena především pro žáky základních škol.

Na nových webových stránkách představí Pepa z depa dětem svět železnice zábavnou formou prostřednictvím média, které je podle ČD dětem a mladým lidem velmi blízké. 

Pepa z depa láká školáky do kabin strojvůdců Českých drah

"Webové stránky mohou přivést děti k novému koníčku, který se pro mnohé stává láskou na celý život, a to je právě svět železnice a vše s ním spojené," upozorňuje tisková mluvčí drah Radka Pistoriusová.

"Na webových stránkách děti najdou příběh Pepy  aneb jak se chtěl Pepa stát strojvedoucím, Pepovy testíky vážně i nevážně, tapety a spořiče do PC, puzzle a pexeso, texty o historii železnice informace o studiu oborů zaměřených na železniční dopravu. Také se mohou těšit na originální 3D průvodce, prostřednictvím kterých mohou navštívit depo kolejových vozidel, prohlédnout si stanoviště strojvedoucího některých lokomotivách a poznat další zajímavá místa na železnici," přibližuje obsah stránek Blanka Havelková, vedoucí Skupiny spolupráce se školami generálního ředitelství Českých drah.

 Do konce letošní roku plánují dráhy spustit i stránky určené studentům dopravních oborů středních škol.

Lidovky.cz