17. února 2015 15:30 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dráhy napodobily Leo Express. Pošlou autobusy do Krakova

České dráhy. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České dráhy. Ilustrační foto. | foto: MAFRA - Dan Materna

PRAHA/KRAKOV Čtvrt roku po konkurenčním Leo Expressu se České dráhy vrhly do dopravy mimo koleje - a to stejné trase. Od března rozjedou autobusovou linku do polského Krakova. Motivací je mimo jiné chybějící denní spojení do tohoto turisticky atraktivního města.

Autobusy budou vyrážet z Ostravy a jejich pouť bude trvat dvě hodiny a a dvacet minut. Zajíždět budou i na krakovské letiště. Jízdné by mělo začínat na 256 korunách. 

Konkurenční Leo Express jezdí do Krakova z Bohumína.

„Naším cílem je nabídnout alternativu k chybějícímu dennímu přímému vlakovému spojení s Krakovem,“ uvedl Michal Štěpán, člen představenstva ČD odpovědný za osobní dopravu. 

ČTĚTE TAKÉ:

Vlakem bez přestupu mohou nyní české cestující zamířit do Krakova pouze nočním spojem, přes den je nutný přestup v Katovicích. Jízdní doba mezi Prahou a Krakovem se při použití autobusu zkrátí na zhruba šest hodin.

Přes léto počítá dopravce zatím s pilotním provozem spojení, které by mělo fungovat do 31. října. Provozovat by jej měla společnost Arriva Morava, která vloni zvítězila ve výběrovém řízení, uvedly dráhy s tím, že vozit cestující by měla v moderních autobusech s kapacitou 49 míst, s klimatizací, Wi-Fi, TV a WC. Na rozdíl od běžných spojů Českých drah bude autobus povinně místenkový.

Autobusový spoj má v Ostravě navazovat na spojení z Prahy a z Vídně a z ostravského hlavního nádraží vyjíždět v 11.15.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!