Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 10 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Kvůli překopnutému kabelu nabíraly vlaky v Brně zpoždění. Provoz byl omezen devět hodin

Brněnské nádraží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brněnské nádraží. | foto: Lidové noviny

Brno Kvůli překopnutému kabelu při opravách na brněnském hlavním nádraží nefungovalo od středečního poledne až do večera zabezpečovací zařízení. Provoz byl omezený, ve 20:20 ho bylo možné zcela obnovit, řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Do té doby nabíraly vlaky zpoždění až hodinu a některé z nich musely České dráhy zcela odříct nebo je ukončit na jiných brněnských nádražích.

Podrobné informace o jednotlivých vlacích mohli zájemci najít na webu ČD, kde byl seznam výluk. V Horních Heršpicích končily vlaky od Střelic, přes dolní nádraží jezdily bez zastavení některé vlaky, které z Židenic do Modřic jezdí se zastávkou na hlavním nádraží. 

Podle SŽDC 45 minut vlaky nejezdily vůbec, poté se začalo jezdit takzvaně na příkaz, kdy dopravu řídí výpravčí. „Vlaky jezdí pomaleji a provoz není tak operativní, proto i nadále budou vznikat zpoždění. Ze třetího a čtvrtého nástupiště jsou také zamčené výhybky,“ řekl Illiaš. 

Oprava kabelového spojení nebyla jednoduchá, protože kabel má 46 vláken, které je potřeba znovu napojit, dodal Illiaš. Přeseknuté byly všechny, plné obnovení provozu tak trvalo téměř 9 hodin. 

Na brněnském nádraží je nyní hustší provoz, než bývá obvykle, protože se opravuje páté a šesté nástupiště a většina vlaků se tam musí vejít pouze na čtyři nástupiště.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...