25. července 2018 15:33, aktualizováno  20:51 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Kvůli překopnutému kabelu nabíraly vlaky v Brně zpoždění. Provoz byl omezen devět hodin

Brněnské nádraží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brněnské nádraží. | foto: Lidové noviny

Brno Kvůli překopnutému kabelu při opravách na brněnském hlavním nádraží nefungovalo od středečního poledne až do večera zabezpečovací zařízení. Provoz byl omezený, ve 20:20 ho bylo možné zcela obnovit, řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Do té doby nabíraly vlaky zpoždění až hodinu a některé z nich musely České dráhy zcela odříct nebo je ukončit na jiných brněnských nádražích.

Podrobné informace o jednotlivých vlacích mohli zájemci najít na webu ČD, kde byl seznam výluk. V Horních Heršpicích končily vlaky od Střelic, přes dolní nádraží jezdily bez zastavení některé vlaky, které z Židenic do Modřic jezdí se zastávkou na hlavním nádraží. 

Podle SŽDC 45 minut vlaky nejezdily vůbec, poté se začalo jezdit takzvaně na příkaz, kdy dopravu řídí výpravčí. „Vlaky jezdí pomaleji a provoz není tak operativní, proto i nadále budou vznikat zpoždění. Ze třetího a čtvrtého nástupiště jsou také zamčené výhybky,“ řekl Illiaš. 

Oprava kabelového spojení nebyla jednoduchá, protože kabel má 46 vláken, které je potřeba znovu napojit, dodal Illiaš. Přeseknuté byly všechny, plné obnovení provozu tak trvalo téměř 9 hodin. 

Na brněnském nádraží je nyní hustší provoz, než bývá obvykle, protože se opravuje páté a šesté nástupiště a většina vlaků se tam musí vejít pouze na čtyři nástupiště.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz