1. září 2009 18:10 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Letenka ČSA pro klienty SkyEurope negarantuje místo v letadle

Letoun ČSA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letoun ČSA. | foto: Petr HejnaLidové noviny

PRAHA Klienti zkrachovalých SkyEurope, kteří využijí pomocné nabídky Českých aerolinií, nemají jistotu, že se do letadla národního dopravce skutečně dostanou. ČTK to zjistila na infolince společnosti. Nízkonákladoví konkurenti Wizz Air a easyJet naopak místo v letadle a termín odletu garantují.

ČSA nabízejí po předložení letenky SkyEurope vlastní letenku za 1400 korun nebo 50 eur. Jak ČTK sdělila mluvčí firmy Hana Hejsková, jsou to takzvané stand-by letenky, kdy cestující musí čekat, zda na něho zbude místo v letadle.

Podle Hejskové musí firma dávat přednost vlastním plně platícím klientům, kteří například přestupují z linky na linku. Zatím nabídku ČSA využilo 200 klientů, firma údajně odmítla řádově pouze jednotlivce. Infolinka ČSA zaznamenala od pondělka nebývalý nápor, celkem volalo na 6000 tazatelů.

Naopak u Wizz Airu, který má podobnou nabídku jako ČSA za 30 eur, by měl mít pasažér místo jisté. Wizz dosud prodal 3000 zvýhodněných letenek. "Oni jsou pro nás standardní cestující," sdělil ČTK mediální zástupce firmy Martin Frýdl. Podobně se vyjádřila zástupkyně britského easyJetu Lucie Felcmanová.

S vlastní nabídkou přispěchali i prodejci letenek. Například Student Agency poskytuje všem klientům SkyEurope, kteří si zakoupili letenku a nyní nemůžou odletět, rezervaci letenek jiných leteckých společností bez transakčního poplatku.

Jak upozornil server iDnes.cz, ačkoliv se aerolinie a prodejci letenek předhánějí v nabídkách pro zklamané zákazníky SkyEurope, řada letů je beznadějně vyprodána. Například Smart Wings nabízejí výhodné jednosměrné lety za 50 eur do Říma, Valencie, Paříže a Malagy, Španělsko je ale vyprodané na dlouho dopředu a do Valencie je možné odcestovat nejdříve 13.

září.

sin dvd

ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!