1. září 2014 17:59 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

O post šéfa ředitelství silnic se uchází 29 zájemců

Nový úsek dálnice slavnostně otevřeli zástupci Ředitelství silnic a dálnic, státu a stavebních firem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový úsek dálnice slavnostně otevřeli zástupci Ředitelství silnic a dálnic, státu a stavebních firem. | foto: MAFRA – Adolf Horsinka

PRAHA O post generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se uchází 29 zájemců. Na základě životopisů, motivačních dopisů a zpracování vize budoucího fungování státní organizace z nich šestičlenná komise složená z lidí z ŘSD a ministerstva dopravy vybere užší okruh, který postoupí k pohovorům, řekl ředitel ŘSD Jan Rýdl.

Výběrové řízení na nového šéfa vyhlásilo ředitelství silnic poté, co bývalý generální ředitel Jan Kubiš koncem července rezignoval. Vedením organizace poté ministr dopravy Antonín Prachař pověřil šéfku správního úseku Soňu Křítkovou do doby, než bude vybrán nový generální ředitel. To by podle předběžného odhadu mělo být začátkem října.

ČTĚTE TAKÉ:

Postup resortu dopravy při výběru nového šéfa organizace, která rozděluje desítky miliard korun ze státního rozpočtu do dopravních staveb, kritizoval prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Václav Matyáš.

Podle něj je problematický už fakt, že výběrové řízení vypisuje ŘSD a nikoliv ministerstvo dopravy jako jeho nadřízená organizace. Pochybnosti podle něj navíc vzbuzují požadavky, které ŘSD na budoucího ředitele má.

Zatímco jazyková výbava je podle stanovených kritérií prioritou, praxe z vedení organizace s větším počtem zaměstnanců nebo z oblasti výstavby dopravních staveb je uvedena jen jako výhoda.

Lidovky.cz, ČTK